Echipa lui Șumudică e pe locul 2 în Turcia

Echipa antrenată de Marius Șumudică, Kayserispor a câștigat cu 3-1 meciul cu Bursaspor, din etapa a șaptea a primei ligi din Turcia și a urcat, cel puțin pentru moment, pe locul secund, la două puncte în urma liderului Galatasaray, scrie Digisport. Kayseri a deschis scorul în minutul 15, prin Vural, Bursa egalând în minutul 38, grație reușitei lui Troost-Ekong. Golul doi al lui Kayserispor a venit în minutul 74, prin Kana-Biyik, echipa lui Șumudică punctând încă o dată în minutul 88, prin Ryan Mendes. Silviu Lung jr a început meciul ca titular, la fel Tiago Lopes, fostul fundaș al lui CFR Cluj. Boldrin și Săpunaru au fost introduși pe teren pe parcursul reprizei secunde.