Echipa lui Olăroiu pierde după ce a condus cu 2-0

Gruparea condusă de Cosmin Olăroiu în campionatul din China, Jiangsu Suning, a fost învinsă surprinzător în runda curentă din Asia, după ce a condus cu 2-0, în etapa cu numărul 23. Guangzhou Evergrande a fost cea care a învins-o pe Jiangsu chiar la ea acasă, scor 3-2, după ce Suning a condus pe tabela timp de 63 de minute. Eder a deschis scorul în minutul 1, iar Li Ang a majorat scorul 7 minute mai târziu. A fost 2-0 și la pauză, dar din minutul 63, echipa antrenată de Fabio Cannavaro a făcut legea pe teren.
Paulinho și apoi o dublă semnată de Talisca în minutele 73 și 78 au adus victoria oaspeților, care sunt pe 2 în China, cu 48 de puncte, 4 lungimi mai puțin ca liderul Shanghai SIPG. Jiangsu rămâne pe 5 în clasament, cu 35 de puncte la activ.