Echipa lui Dan Petrescu, tot pe ultimul loc

Dan Petrescu are o viață grea în China, iar ultimul loc rămâne atașat de echipa sa fără încetare de la venirea sa în campionatul asiatic. În ultima etapă, Guizhou Hengfeng a remizat, scor 1-1, contra celor de la Beijing Rehne, locul 8 al clasamentului. Elevii lui Dan au deschis scorul prin Trawally (min.17), dar au fost egalați pe final de meci, prin Fernandez, minutul 71.Urmează un meci în deplasare pentru trupa lui Petrescu, cu Changchun Yatai, după pauza pentru meciurile echipelor naționale, pe 15 septembrie. De asemenea, tot în campionatul Chinei, tot duminică, a evoluat și gruparea lui Cosmin Olăroiu, Jiangsu Suning, care a remizat și ea, tot acasă, scor 1-1, în fața celor de la Tianjin Quanjian. Golul gazdelor a fost marcat de Alex Teixeira, fostul elev al lui Mircea Lucescu la Șahtior. Echipa lui Oli este pe 5 în China, 34 de puncte, la distanță mare de liderul Beijng Guoan, 45 de puncte.