Dinamo, spaima pandurilor

Într-un meci disputat la Severin, Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins cu scorul de 3-2 (1-2), formaţia Pandurii Târgu Jiu, în optimile competiției. Pentru gazde au înscris Hora ’13 şi Nedelcearu ’31 autogol, iar pentru alb-roșii, golurile au fost marcate de Nedelcearu ‘8-(foto), Rotariu ’51 şi Vojnovici ’90.
În sferturile de finală ale Cupei României s-au mai calificat echipele Astra Giurgiu, CSMS Iaşi, ACS Poli Timişoara, ASA Târgu Mureş şi CFR Cluj. Ultimele partide din faza optimilor, FC Viitorul – FC Botoşani şi FCM Baia Mare (Liga a II-a) – Steaua Bucureşti se vor disputa joi.