Daniel Isăilă, CE EMOȚII!!!…

Antrenorul brașovean Daniel Isăilă a trăit intens partida de vineri seară susținută de echipa sa, Al-Hazm, în deplasarea de la Al-Khaleej, în returul barajului pentru menținerea/promovarea în prima ligă saudită de fotbal.

În tur, Al-Hazm s-a impus, pe teren propriu, cu 1-0, gol din penalty, într-un meci arbitrat de românul Ovidiu Hațegan.

Acum, Al-Khaleej avea 1-0 după 90 de minute, reușita aparținându-i lui Diaby (min. 64). Astfel, s-a intrat în prelungiri, Al-Hazm egalând în minutul 93, când Al-Saiari a transformat o lovitură de la 11 metri. Gazdele au punctat, însă, în minutul 120+1, prin același Diaby, iar confruntarea a ajuns la momentul loviturilor de departajare.

Al-Hazm a avut 3-2 la penalty-uri transformate, astfel că a rămas în eșalonul de elită al fotbalului saudit, „Isă” sărbătorind intens la final.