Cupa României. CFR Cluj, a treia echipă calificată în semifinale

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României după un duel aprig cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Campioana s-a impus greu, cu scorul de 1-0, după o gafă de proporții a jucătorilor lui Sepsi. Golul a fost înscris de Valentin Costache, în minutul 60, însă a fost practic un cadou al gazdelor.
Jocurile din sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. Dacă va fi egalitate după 90 de minute, atunci vor avea loc prelungiri și, după caz, penaltiuri.