CSMS Iași a scos o remiză

Aseară, în fața a peste 10.000 de spectatori, pe stadionul „Emil Alexandrescu”, CSMS Iași a încheiat la egalitate 2-2 (2-0) prima manșă a turului al doilea preliminar al Europa League cu formația croată Hajduk Split. Golurile moldovenilor au fost marcate de Andrei Cristea (min.19) și Gianmarco Piccioni (min.23), iar pentru oaspeți au marcat Franck Ohandza (min.48) și Ahmed Said (90+4). La primul său joc în cupele europene, CSMS Iași a scăpat printre degete o victorie importantă, dat fiind că a condus la pauză cu 2-0 și a fost egalată în ultimul minut al meciului. Returul se va disputa săptămâna viitoare.