CS Universitatea Craiova, învinsă categoric de ȚSKA Sofia

CS Universitatea Craiova, sub comanda antrenorului italian Devis Mangia, a fost învinsă de formația bulgară ȚSKA Sofia cu scorul de 4-2 (2-2), vineri, după ce a condus cu 2-0, la Jenbach, în primul său meci amical din stagiul de pregătire din Austria. Andrei Ivan a reușit o „dublă” (min. 2, 20), însă vicecampioana Bulgariei a restabilit egalitatea până la pauză, după golurile marcate de Milcio Anghelov (min.31) și Nikola Kolev (min.38). După pauză, Kristian Malinov a marcat (min.72), iar portughezul David Simao (min.88) a închis tabela.

Devis Mangia a început meciul cu echipa: Calancea — Dimitrov, Barthe, Kelic, Briceag — Mateiu, Enache — Gustavo, Băluță, Bancu — Ivan. În repriza a doua au jucat: Mitrovic — Vlădoiu, Popov, Screciu, R. Petre — Buzan, Drăghici, Bîrzan, Burlacu — Al. Popescu, Jurj.