Corona Brașov dă golghetera campionatului / Dorința Katarinei Krpez

Corona Brașov dă golghetera campionatului.
Extrema Katarina Krpez se află în acest moment pe primul loc în clasamentul golgheterilor Ligii Naţionale de handbal feminin, cu 126 de reuşite.
Cea care este căpitanul echipei Corona Braşov se simte onorată de acest lucru, dar a ţinut să puncteze: „Nu aș putea fi aici fără fetele mele. Sunt foarte mândră de ele!”. De asemenea, le-a adus mulţumiri şi fanilor: „Fără ei nu cred că am juca așa. Ne dau aripi. Sper că vor reveni la fiecare meci, la fel și sezonul următor”.
Katarina Krpez speră ca formaţia unde activează „să termine campionatul unde suntem acum”, asta însemnând locul 2.
Această poziţie poate duce Corona Braşov în ediţia viitoare a Ligii Campionilor la handbal feminin, dacă EHF va accepta invitaţia grupării. Varianta secundă a elevelor lui Bogdan Burcea este o prezenţă în proxima stagiune a Cupei EHF.
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.


Ia si cenzureaza nea Vrabie, daca iti place asa de mult. Sa te tinem ocupat.
Pe Kremlin Georgescu ala daca l-au votat cateva zeci de mii de dezaxati. Restul pana la 2,1 milioane de voturi au fost de la pesedeu care a dat ordin pe unitate s ail ridice pe Georgescu ca sa fie un… Citeşte mai mult »