Cine I-A STRICAT seara lui „Şumi”?!… A jucat şi în Liga 1!!! „Isă” are un meci infernal în Arabia Saudită!!!

S-au disputat primele meciuri din etapa a treia a Superligii Arabiei Saudite la fotbal.

Al-Shabab Ryadh, echipa antrenată de Marius Şumudică avându-i titulari şi pe Valerică Găman şi Constantin Budescu, a remizat, 1-1, pe propriul teren, cu Al-Fateh.

Gazdele au deschis scorul prin Cruz, în minutul 8, rivalii egalând graţie golului dat de Aguirregaray în minutul 25. Atacantul brazilian de la Al-Fateh a evoluat în 2012 pentru CFR Cluj.

Al-Shabab Ryadh, cu 7 p, se află pe locul 3 în clasament, Al-Hilal şi Al-Nassr având punctaj maxim.

Diseară, Daniel Isăilă şi formaţia pregătită de braşovean, Al-Hazm (2 p), au parte de o partidă complicată, în deplasare cu Al-Ahli Jeddah (4 p), care este considerată mare favorită la casele de pariuri.

Într-o altă confruntare, Al-Faisaly (1 p), unde este antrenor Mircea Rednic, are meci pe teren propriu cu Ohod (0 p).