CHEILE GRĂDIȘTEI. S-a încheiat cursa individuală a junioarelor de la Mondialele de biatlon!!! Ce au făcut româncele?!…

Acum câteva momente s-a terminat cursa de 12.5 km a junioarelor contând pentru Campionatele Mondiale de biatlon – juniori și tineret de la Cheile Grădiștei.

Paradoxal, Austria a avut două concurente pe podium, campioana Susana Kurzthaler – 39.52.7 (0) și Julia Schwaiger, pe locul 3, între cele două intercalându-se Anastasya Merkushyna (Ucraina) – foto.

Sportivele noastre au avut comportări sub așteptări. Oana Vălean a ocupat locul 57, Larisa Cotruș a fost a 58-a, iar Luisa Rășină, a 59-a, din 66 de concurente care au trecut linia de sosire. Ele au plătit tribut impreciziei în poligon.