CHEILE GRĂDIȘTEI. Punct final și în proba individuală a juniorilor de la Mondialele de biatlon

Cursa individuală de 15 kilometri a juniorilor de la Campionatele Mondiale de biatlon – juniori și tineret de la Cheile Grădiștei l-a avut drept câștigător pe Felix Leitner (Austria), cronometrat cu timpul de 41.55.4 (1). Podiumul a fost completat cu italianul Andrea Baretto și cu americanul Sean Doherty.

Sportivii români au avut evoluții modeste. Astfel, Gego Hunor s-a clasat al 53-lea, Raul Ilie a sosit al 62-lea, Florin Cătălin Buta a ocupat locul 68, iar Norbert Kristo a terminat pe 79, din 101 sportivi ce au ajuns la finiș.