Champions League. PSG și Benfica, calificate în sferturi

În manșa retur a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, portughezii de la Benfica Lisabona au învins, aseară, cu scorul de 2-1(0-0), pe Zenit St. Petersburg, calificându-se astfel în faza sferturilor, după ce în tur portughezii s-au impus cu scorul de 1-0. Golurile au fost marcate de Nicolas Gaitán (85′), Souza Conceição (90’+6)/Hulk (69′). Agg. 3-1.
În derbyul serii, Paris Saint-Germain s-a calificat in sferturile de finală ale Ligii Campionilor după ce a obținut o nouă victorie, scor 2-1(1-1), pe terenul lui Chelsea, Stamford Bridge. Pentru gazde a marcat Diego Costa (min.27), iar pentru oaspeți Adrien Rabiot (16′) și Zlatan Ibrahimovic (67′-foto). În prima manșă, PSG s-a impus  tot cu 2-1, la Paris. Agg.4-2