Champions League. FC Barcelona se impune la scor pe Nou Camp

FC Barcelona a câștigat la pas, scor 4-0, partida disputată marți seara, pe Camp Nou, cu PSV Eindhoven, în prima etapă din Grupa B a Ligii Campionilor. Lionel Messi a jucătorul meciului, reușind un hattrick. Starul argentinian a deschis scorul în minutul 32, cu o execuție superbă dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri. După pauză, Messi a mai marcat de două ori, în minutele 77 și 88, în timp ce cealaltă reușită i-a aparținut lui Ousmane Dembele. Catalanii au încheiat meciul cu un jucător în minus, după ce Samuel Umtiti a fost eliminat în minutul 79. În celălat meci al grupei, Inter a învins-o cu 2-1 pe Tottenham, după golurile reușite de Marco Icardi (min.86) si Vecino (min.90+2) pentru gazde, respectiv Eriksen (min.54) pentru oaspeți. În următoarea etapă, programată peste două săptămâni, PSV Eindhoven primește vizita lui Inter, iar Barcelona se deplasează la Londra, pentru confruntarea cu Tottenham.