CFR Cluj și-a aflat adversara din preliminariile Ligii Campionilor

Campioana României, CFR Cluj, și-a aflat, marți, adversara din turul II preliminar al Champions League. „Feroviarii” vor da piept cu suedezii de la Malmo, echipa care l-a lansat în fotbalul mare pe Zlatan Ibrahimovici. Malmo a trecut în turul I preliminar de modesta grupare kosovară Drita. După o victorie clară în deplasare, în meciul tur, scor 3-0, campioana Suediei s-a impus și acasă, însă „numai” cu 2-0. Strandberg, în minutul 55, și Larsson, în minutul 60, au marcat golurile ce au adus victoria lui Malmo. CFR și Malmo se vor duela pe 24 iulie la Cluj, returul fiind programat o săptămână mai târziu în Suedia. Echipa antrenată de germanul Uwe Rosler nu stă foarte bine în actuala ediţie a campionatului Suediei. După 14 etape, Malmo este pe locul 7, cu 19 puncte, la 11 puncte de liderul AIK Solna.