CFR Cluj, eliminată din Cupa României

CFR Cluj a fost eliminată de FC Botoșani din Cupa României la fotbal, după ce echipa moldoveană s-a impus cu scorul de 3-2 la loviturile de departajare, joi seara, pe teren propriu, în șaisprezecimile de finală ale competiției. Scorul a fost egal, 1-1, atât după 90 de minute, cât și după prelungiri (120 de minute). Clujenii au deschis scorul prin francezul Billel Omrani (min.42), dar FC Botoșani a egalat prin argentinianul Jonathan Rodriguez (min.69).
La loviturile de departajare, pentru gazde au transformat Alexandru Târnovan, Olimpiu Moruțan și Jonathan Rodriguez, iar Mihai Bordeianu a ratat. Pentru CFR au înscris Andrei Mureșan și Billel Omrani, iar Dan Nistor, Adrian Păun (șuturi apărate de Eduard Pap) și Ciprian Deac (bară) au ratat.