CE SCOR! Standard Liege și Răzvan Marin, APROAPE de finala Cupei Belgiei!!!

În Cupa Turciei, Marius Șumudică și Kayserispor au avut ghinion

Standard Liege se află într-o vizibilă creștere de formă. După un 3-3 „nebun” în campionat cu Anderlecht Bruxelles, duminică, pentru elevii lui Sa Pinto a urmat, aseară, prima manșă din semifinalele Cupei Belgiei.

Standard a întâlnit liderul din Jupiler League, FC Bruges, de care a dispus cu scorul de 4-1. Pentru învingători au marcat Emond (3) și Junior Edmilson, golul rivalilor fiind reușit de Mitrovic pe final.

Răzvan Marin a avut, din nou, o evoluție apreciată, pasând decisiv la al doilea gol al echipei sale.

În prima manșă din sferturile de finală ale Cupei Turciei, Kayserispor, formația antrenată de Marius Șumudică, a pierdut, 0-1, la Akișar, primind golul în minutul 89. La oaspeți, Cristi Săpunaru a fost integralist.