CE PERFORMANŢĂ! Liriada Râşnov, LOCUL 2 în Liga Campionilor la minifotbal!!!

Echipa de minifotbal Liriada Râşnov a obţinut o performanţă deosebită în Liga Campionilor la minifotbal (pentru jucători trecuţi de 40 de ani), clasându-se pe locul 2, după ce a pierdut finala contra ruşilor de la Moscvich.

Printre alţii, la formaţia din Râşnov au evoluat şi fostul internaţional român Ionel Ganea, şi ex-„stegarii” Ionuţ Pârvu şi Florin Petruş.

Competiţia a fost organizată în Slovenia, la Terme Catez, fiind cea de a treia ediţie a EMF Champions League. Au participat peste 70 de echipe din 20 de ţări, la două categorii, EMF Champions League şi EMF Seniors Champions League (pentru jucători de peste 40 de ani).