CALIFICARE DRAMATICĂ. CSMS Iaşi, „atacă” „Europa League”

CSMS Iași s-a calificat în ediția viitoare a „Europa League”, după victoria înregistrată, în deplasare, cu ACS Poli Timișoara, scor 3-2, în ultima etapă a play-out-ului Ligii 1.
Ieşenii, care aveau nevoie de o victorie la Timişoara, au fost conduşi cu 2-0 la pauză, dar au revenit şi s-au impus cu 3-2, golul decisiv fiind dat de italianul Piccioni, în minutul 90. Pentru gazde au punctat Mailat şi Nimely, în timp ce de la oaspeţi au mai înscris Golubovic şi Andrei Cristea.

CS „U” Craiova termină pe locul doi în play-out şi ratează calificarea în Liga Europa.