Sport

Brașovenii au ratat calificarea în finala Cupei României

Hocheiștii noștri au dat, însă, o replică dârză rivalilor de la SC Miercurea Ciuc

  • article_244640_1.jpg
 

În prima semifinală a Cupei României la hochei pe gheață, Fenestela 68 Brașov a fost învinsă, pe Patinoarul „Vakar Lajos”, de Sport Club Miercurea Ciuc cu 4-2 (2-1, 0-1, 0-2). Brașovenii au început perfect duelul și au condus cu 2-0, după golurile marcate de Zoltan Pall și Levente Peter. Totuși, gazdele au revenit, au egalat, iar în ultimele cinci minute au punctat decisiv, acontându-și biletele pentru finală.
„Îmbucurător este faptul că    ne-am duelat de la egal la egal cu rivalii, aceștia neputând să ne învingă decât pe final. Arbitrajul ne-a defavorizat clar. Nu este normal ca în confruntările cu Steaua să fie delegați arbitri din București, iar în cele cu Sport Club să avem «cavaleri ai fluierului» din Miercurea Ciuc. Asta este, mergem înainte, obiectivul propus fiind construirea unei formații competitive”, ne-a declarat managerul Nagy Attila.
La finalul săptămânii, brașovenii se vor deplasa la Gheorgheni, unde vor susține două partide în Liga Națională, în compania echipei locale Progym.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Dan Gaspar

Administrator site, Descriere descriere

Articole asemănătoare

Back to top button
Adaugă-ne ca sursă preferată pe Google