Brașoveanul Grosu, LOCUL 8 în ultima etapă din „Il Giro”!!!

Turul Italiei 2016 la ciclism s-a încheiat ieri cu victoria finală a lui Vincenzo Nibali. În top 3, el a fost însoțit de Esteban Chaves și Alejandro Valverde.

În ultima rundă, disputată între Cuneo și Torino, rutierul brașovean Eduard Grosu a fost la un pas de a produce o mare surpriză.

Sportivul nostru, membru al echipei Nippo – Vini Fantini, a cochetat aproape de finalul cursei cu poziția de lider, însă a trecut al 8-lea linia de sosire, un rezultat remarcabil, într-o companie prestigioasă. Victoria de etapă i-a revenit lui Nikias Arndt.