BRAȘOV. Unirea Tărlungeni, remiză cu Șoimii Pâncota

Prefațat de declarații tăioase, duelul dintre Șoimii Pâncota și Unirea Tărlungeni, din prima etapă a returlui Ligii 2, Seria a 2-a, s-a încheiat nedecis, 1-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 30, când Popescu, presat de Dubeștean, a trimis cu capul în propria poartă după un corner executat de Dragalina. Scorul final a fost stabilit cu 17 minute înainte de final, Petra marcând cu capul din centrarea lui Chirciu.

În meciul de la Pâncota, Unirea Tărlungeni a evoluat în formula: Muţiu – Vlăsceanu, Şerban, Burlacu, Bucur – Popescu, Minciună, Petra, S. Marin – Monea (min. 46 Petrean, min. 90+2 Vasiloi), Chirciu.

După 14 etape, Unirea Tărlungeni rămâne pe penultima poziție a ierarhiei, una care duce în Liga 3 la finalul sezonului regulat, cu 8 p, la două lungimi în spatele grupării FC Caransebeș.