BRAȘOV. „Stegarii” nu au putut încurca Mediașul

FC Brașov nu a putut să o încurce pe Gaz Metan Mediaș, oaspeții câștigând cu 1-0 confruntarea de astăzi, de pe Stadionul „Tineretului”, din etapa a opta a play-off-ului Ligii 2, Seria a 2-a. O confruntare între două echipe mai mult decât modeste a fost decis de o greșeală de arbitraj, singurul gol fiind marcat de Gavra, în minutul 11, dintr-o poziție de ofsaid.

Minutul 90+4 – Final.

Minutul 90+2 – Schimbare la FC Brașov. Iese Vagner, intră Moraru.

Minutul 90+1 – Rusu vede cartonașul galben.

Minutul 86 – Buga ratează o ocazie mare. După o gafă a lui Greab, Buga trimite peste poarta goală.

Minutul 80 – Schimbare la Gaz Metan. Neagu îl înlocuiește pe Buziuc.

Minutul 78 – Schimbare la FC Brașov. Iese Coman, intră Ene.

Minutul 75 – Istrofor este avertizat.

Minutul 73 – Romeo vede cartonașul galben.

Minutul 72 – Andor nu poate înscrie din poziție de unu contra unu cu Greab.

Minutul 67 – Danci este avertizat.

Minutul 65 – Schimbare la FC Brașov. Rusu îl înlocuiește pe Manole.

Minutul 56 – Două schimbări la Gaz Metan. Ies P. Iacob și Bic, intră Tîrcoveanu și Danci.

Minutul 56 – Bic vede cartonașul galben.

Minutul 50 – Pană trage din marginea careului de 16 metri, Greab reține.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+2 – Pauză.

Minutul 45 – Gavra trece de Mutu, dar se face de râs și nu poate înscrie în poarta goală.

Minutul 41 – Nu s-a mai jucat mare lucru în această repriză, față în față fiind două echipe mai mult decât modeste.

Minutul 23 – Andor este avertizat.

Minutul 22 – Mutu reține în doi timpi mingea șutată din careu de Gavra.

Minutul 19 – Manole șutează din unghi, Greab respinge în corner.

Minutul 11 – Gol Gaz Metan. Gavra, aflat în ofsaid, înscrie simplu, după o fază la care apărarea „stegară” a fost făcută șah-mat. 0-1.

Minutul 7 – Buziuc îl găsește pe Gavra în careu, acesta ajunge față în față cu Mutu, dar trimite peste.

FC Brașov și Gaz Metan Mediaș se duelează, de la ora 20.00, pe Stadionul „Tineretului”, în etapa a opta a Ligii 2, Seria a 2-a, partida având miză doar pentru oaspeți, care luptă pentru promovare.

Confruntarea este condusă la centru de Adrian Ilyeș (Ploiești), ajutat de asistenții Ferencz Tunyogi (Zalău) și Alexandru Mihăilă (Rm. Vâlcea).

Echipele de start:

FC Brașov: Mutu – Vagner, Istrofor, Vl. Munteanu, Negotei – Manole, Pană, Coman, Andor – Alupoaie – Buga.

Gaz Metan Mediaș: Greab – Romeo, Cristea, Zaharia, Buzean, P. Iacob, Bic, Stancu, Buziuc, Petre, Gavra.