BRAȘOV. „Stegarii” au câștigat fără probleme meciul cu Pâncota, s-au calificat în play-off, iar acum așteaptă decizia Tribunalului

FC Brașov s-a impus fără probleme, 3-0, goluri Matei 2 și Rusu, în disputa cu Șoimii Pâncota din ultima etapă a sezonului regulat al Ligii 2, Seria a 2-a.

Astfel, „stegarii” și-au asigurat locul în play-off unde se vor lupta pentru promovare, dacă Truibunalul nu va decide, pe 6 aprilie, intrarea în faliment a clubului.

Minutul 90+3 – Final.

Minutul 83 – Ene vede cartonașul galben.

Minutul 76 – Schimbare la FC Brașov. Pamfile îl înlocuiește pe Manole.

Minutul 67 – Schimbare la FC Brașov. Iese Matei, intră Ene.

Minutul 64 – Schimbare la Șoimii. Farcaș îl înclocuiește pe Mandache.

Minutul 60 – Schimbare la FC Brașov. Iese Pană, intră Avram.

Minutul 56 – GOOOOL FC Brașov. Rusu este servit perfect de un adversar, scapă singur cu Pășcălău și marchează la colțul lung. 3-0.

Minutul 52 – Thiaw reia cu capul pe lângă din 6 metri.

Minutul 51 – Schimbare la Șoimii. Iese Gâlcă, intră Ion.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 46 – Schimbare la Șoimii. Fuchs îl înlocuiește pe Crișan.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 30 – Lansat de Manole, Rusu trage peste poartă din unghi.

Minutul 20 – Dubeștean vede cartonașul galben.

Minutul 16 – GOOOOL FC Brașov. Pană îi pasează lui Matei, care trece de fundașul din fața sa și marchează cu un șut din marginea careului. 2-0.

Minutul 13 – Coman și Andor se încurcă, mingea ajunge la Gâlcă, iar acesta șutează lamentabil din poziție excelentă.

Minutul 7 – GOOOOL FC Brașov. Matei scapă ușor de un adversar, intră în careu și îl învinge pe Pășcălău. 1-0.

Minutul  1 – A început meciul.

FC Brașov se duelează de la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”, cu Șoimii Pâncota, în ultima etapă a sezonului regulat al Ligii 2, Seria a 2-a.

Cu o victorie în confruntarea de astăzi, „stegarii” își vor asigura prezența în play-off, unde, dacă Trubunalul îi va lăsa și nu va declara falimentul pe 6 aprilie, se vor lupta pentru promovarea în Liga 1.

Partida este condusă la centru de Andrei Antonie (București), ajutat de asistenții Daniel Vlase (Slobozia Conachi) și Florin Vișan (Galați).

Echipele de start:

FC Brașov: Iacob – Vagner, Puțanu, Marin, Andor – Manole, Pană, Coman, Rusu – Alupoaie, Matei.

Șoimii Pâncota: Pășcălău – Siminic, Crișan, Dubeștean, Dan, Suciu, Thiaw, Mandache, Gâlcă, Dragalina, Mihai.