BRAŞOV. SR, încă o înfrângere. Râşnov şi Kids Tâmpa au pierdut

SR Braşov a continuat seria rezultatelor negative în acest sezon. În runda a noua, ultima a turului, a Ligii 3, Seria a 5-a, pe „Tineretului”, „stegarii” au pierdut, 1-2, cu KSE Tg. Secuiesc. După câteva parade incredibile ale lui Căucă şi o minge scoasă de Burlacu de pe linia porţii, oaspeţii au deschis scorul pe finalul primei reprize, când Iordache a deviat în propria poartă o minge centrată de pe partea stângă. Repriza a doua a început bine pentru braşoveni, iar Sergiu Şerban a restabilit egalitatea. Oaspeţii au trecut din nou în avantaj în ultimul sfert de oră, după golul lui Antal. Pe final, Burlacu a cerut penalty, neacordat de arbitru.

Astfel, SR Braşov a închieat turul cu 8 puncte, în subsolul clasamentului, iar şansele de a prinde play-off-ul sunt mici, mai ales că situaţia clubului este una dificilă.

Tot astăzi, Kids Tâmpa a cedat, 1-2, cu FC Pucioasa, iar Olimpic Cetate Râşnov a pierdut, 0-1, cu Odorheiu Secuiesc.