BRAȘOV. PROFESIONIȘTII de la Corona, ca AMATORII de la Sportul Studențesc. „Lupii” au încasat 15 goluri de la MAC Budapesta

Corona a ajuns să fie în Liga Mol ceea ce este Sportul Studențesc în Liga Națională la hochei pe gheață. „Lupii” s-au umplut din nou de penibil, jucătorii antrenați de Otto Keresztes fiind umiliți în fața propriilor suporteri, puțini la număr e drept, de MAC Budapesta. Ungurii s-au impus cu 15-2, scorul, dar și evoluția lamentabilă a formației noastre nelăsând loc de prea multe comentarii.

Minutul 60 – Final.

Minutul 60 – Gol. MAC. Ungurii marchează pentru a 15-a oară. A înscris Nemeth Arpad. 2-15.

Minutul 58 – Gol Corona. Virag înscrie cu un șut dintre cercuri. 2-14.

Minutul 56 – Eliminare la MAC. Hayes, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 54 – Gol MAC. Beres respinge în față pucul șutat de Tokaji, iar Szappanos trimite în poarta goală. 1-14.

Minutul 51 – Terbocs și G. Biro sunt eliminați după o repriză de box pornită din vina jucătorului de la Corona, care și-a lovit repetat adversarul. 2+2+10 minute pentru durități sunt pedepsele acordate de arbitri celor doi jucători.

Minutul 48 – Gol MAC. Numărătoarea continuă. A înscris Saarenpaa. 1-13.

Minutul 45 – Gol MAC. Înscrie și Nemeth Arpad și scorul este 1-12.

Minutul 44 – Gol. MAC. Oaspeții continuă să marcheze pe bandă rulantă. Nemeth Attila a punctat din pasa lui K. Nagy. 1-11.

Minutul 44 – Egyed revine pe gheață.

Minutul 42 – Eliminare la MAC. Egyed, 2 minute pentru lovire cu cotul.

Minutul 41 – Gol. MAC. Doar de 16 secunde au avut nevoie oaspeții pentru a duce pucul în plasa porții lui Beres. A înscris Nemeth Attila. 1-10.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – MAC Budapesta 1-9.

Minutul 38 – Gol. MAC. Ungurii își continuă antrenamentul cu public. Este 9-1 pentru MAC după golul marcat de Bodok.

Minutul 27 – Schimbare de portar la Corona. Beres îl înlocuiește pe Toke.

Minutul 27 – Gol. MAC. Încă o fază din care „lupii” nu au înțeles nimic. A înscris Saarenpaa din pasa lui Nemeth. 1-8.

Minutul 25 – Gol MAC. Ungurii se distrează cu apărarea brașoveană. A marcat Szappanos din pasa lui K. Nagy. 1-7.

Minutul 24 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 23 – Gol MAC. Olson îi pasează ideal lui Hayes care nu ratează din fața porții. 1-6.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – MAC Budapesta 1-5.

Minutul 20 – Zsolt Molnar revine pe gheață.

Minutul 19 – GOL Corona. În inferioritate, ai noștri scapă pe contraatac, iar M. Biro înscrie din pasa lui G. Biro. 1-5.

Minutul 18 – Eliminare la Corona. Zsolt Molnar, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 17 – Gol. MAC. Olson îl învinge pe Toke cu un șut de la linia albastră. 0-5.

Minutul 16 – Eliminare la Corona. Pisarenko, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 13 – Gol MAC. Hayes reușește „dubla” după o acțiune la care au participat toți cei trei jucători ofensivi ai liniei. 0-4.

Minutul 12 – Gol MAC. O nouă fază la care apărarea brașoveană a fost depășită foarte ușor. A punctat Saarenpaa cu un șut la vinclu. 0-3.

Minutul 10 – Gol MAC. Oaspeții domină autoritar confruntarea de la Patinoarul „Olimpic”. Hayes majorează avantajul ungurilor din pasa lui McDonald. 0-2.

Minutul 7 – Zsolt Molnar ajunge față în față cu Arany, dar este blocat de portarul oaspeților.

Minutul 4 – Fanii „lupilor” continuă protestul. Nici la acest meci nu este prezentă galeria echipei de la poalele Tâmpei.

Minutul 2 – Gol MAC. După doar un minut și 26 de secunde oaspeții deschid scorul. A marcat Klempa. 0-1.

De la ora 18.30, Corona Brașov se duelează, la Patinoarul „Olimpic”, cu MAC Budapesta, în Liga Mol la hochei pe gheață. Dacă pentru echipa de la poalele Tâmpei confruntarea nu are nici o miză, „lupii” fiind ultimii în clasament, cu 19 p, fără șanse de a prinde play-off-ul, oaspeții ar putea trece pe prima poziție a ierarhiei în cazul unui succes.