BRAȘOV. „Olimpicele” au rezistat doar o repriză la Sf. Gheorghe

Olimpia CSU Brașov a pierdut în această seară 57-81, pe sferturi 18-18, 19-19, 8-22, 12-22, la Sf. Gheorghe, cu Sepsi, în grupa 1-6 a Ligii Naționale de baschet feminin. Formația de la poalele Tâmpei a rezistat doar în prima repriză, timp în care a jucat de la egal la egal cu lidera ierarhiei. În confruntarea din aceastp seară, a revenit Michaela Houser, care a încheiat partida cu 21 de puncte marcate și 5 pase decisive.

Pentru Olimpia CSU au mai marcat: Ardelean – 10 p, Pesovic – 9 p, Higgins – 8 p, Webb – 5 p, Johnson și Haas – câte 2 p.

În etapa viitoare, penultima a grupei 1-6, „olimpicele” se vor duela cu CSM Târgoviște, sâmbătă, la Sala Sporturilor „D. P. Colibași”.