BRAȘOV. „Lupii”, un punct din meciul de la Gheorgheni. Au debutat Labrecque și Brown

Corona Brașov a pierdut, 1-2, după prelungiri, confruntarea cu ACSH Gheorgheni, care a contat atât pentru Erste Liga, cât și pentru Liga Națională la hochei pe gheață.

La formația noastră au debutat ultimii doi jucători venți, Sam Labrecque și Jared Brown. Totodată, au revenit G. Biro, Wacey Rabbit și Huba Borș.

Attila Goga a deschis scorul în minutul 7. Ai noștri au egalat în repriza a treia, grație golului lui Fowlie, însă Bobcek a înscris în minutul 5 al reprizei de prelungiri golul care a ținut 2 puncte în Harghita.

Cu 37 de puncte, Corona este pe 4 în Erste Liga, la un punct de DEAC, grupare cu cae se va duela astăzi, de la ora 17.00, la Patinoarul „Olimpic”. Ferencvaros – 40 p și Sport Club Miercurea Ciuc – 52 p sunt pe primele două locuri.