BRAŞOV. „Lupii”, start lansat în Erste Liga. A doua victorie în Ungaria

Corona Braşov şi-a trecut în cont a doua victorie în tot atâtea meciuri disputate în startul noului sezon din Erste Liga la hochei pe gheaţă.

Aseară, la Budapesta, „lupii” s-au impus clar în jocul cu Vasas, 4-0, şi cu 5 puncte acumulate din două meciuri, ocupă locul 3 în clasament.

Andrei Vasile, asistat de fratele lui mai mic, Rareş Vasile, a deschis scorul în minutul 28. Braşovenii s-au desprins în repriza a treia, Carlson, şi „dubla” lui Valchar asigurând un succes categoric pentru trupa de la poalele Tâmpei.

„Lupii” ar fi trebuit să joace mâine seară cu MAC Ujbuda, însa partida a fost amânată. În aceste condiţii, următorul meci al Coronei va fi pe 6 octombrie, la Dunaujvaros.