BRAŞOV. „Lupii”, meci perfect în Ungaria. Corona, la un pas de semifinalele Erste Liga

Corona Braşov este la un pas de calificarea în semifinalele Erste Liga la hochei pe gheaţă. „Lupii” conduc cu 3-0 în seria cu Vasas, din sferturile de finală, care se decide în sistemul cel mai bun din 7 confruntări.

Aseară, în meciul 3 al seriei, „lupii” s-au impus cu 3-0, după un joc perfect, încheiat fără gol primit. Căpitanul Roberto Gliga a marcat în prima repriză pe finalul unei superiorităţi, dar golul nu a fost validat, poarta fiind mişcată înainte ca pucul să intre în plasă. Molnar Zs. a deschis până la urmă scorul în minutul 37, pentru ca Gliga să facă 2-0 în minutul 54, după o acţiune personală. Scorul final a fost stabilit de Finuci, cu o reuşită în poarta goală.

Astfel, Corona conduce cu 3-0 în serie şi poate închide lupta diseară, când este programat meciul 4, tot în Ungaria.