BRAȘOV. „Lupii”, în spate în seria cu Gheorgheni. Rezultatul meciului de azi…

Corona Brașov trăiește periculos în seria cu ACSH Gheorgheni din sferturile Erste Liga la hochei pe gheață.

În partida a treia, care a avut loc în această seară în Harghita, gazdele s-au impus clar, scor 5-2. „Lupii” au început bine și au deschis scorul prin Zsombor Molnar, care a stabilit scorul primei pauze. Jones a egalat în minutul 25, însă Armstrong a făcut 2-1 pentru Corona, dar avantajul nu a durat decât câteva secunde, vorobyev a restabilit egalitatea după doar câteva secunde. Până la a doua pauză, același Jones a făcut 3-2, iar în ultima treime Valdix și Rupert au stabilit scorul final.

ACSH Gheorgheni conduce cu 2-1 în serie, partida a patra, una care a devenit extrem de importantă pentru Corona în aceste condiții, va avea loc mâine seară, tot în Harghita.