BRAȘOV. „Lupii” au ratat startul în fața propriilor suporteri. Înfrângere la scor de tenis cu DEAC

Corona Brașov a suferit aseară o înfrângere dură în Erste Liga la hochei pe gheață.

La primul meci în fața propriilor suporteri în acest sezon, „lupii” au pierdut fără drept de apel, 1-6, confruntarea cu DEAC, formația care ocupă prima poziție a clasamentului.

După o primă repriză „albă”, confruntarea s-a decis în treimea de mijloc, în care Nemeth, Sillo, Kovacs și Kuleshov au punctat pentru oaspeți. Rezultatul a fost și mai dur pentru Corona după reușitele semnate de Sillo și Nemeth în ultima repriză, Tendler marcând golul de onoare pentru „lupi”.

În clasamentul care nu are vreo relevanță momentan, întrucât unele echipe au jucat mai multe meciuri, Corona Brașov ocupă poziția a șasea, cu 6 p acumulate în 4 dispute. Lider este în continuare DEAC, cu 12 p din 5 partide. Sport Club Miercurea Ciuc este pe 5, cu 8 p din 3 meciuri, în timp ce Gheorgheni este a opta în ierarhie, cu 4 puncte luate în 3 jocuri.

Duminică, tot la Patinoarul „Olimpic”, de la ora 17.00, Corona Brașov se va duela cu Vasas.