BRAȘOV. LNH. Play-off. LIVETEXT. Lecție de hochei a „lupilor” în meciul al doilea al semifinalei cu Dunărea Galați

Minutul 60 – Final. Corona câștigă cu 6-1 meciul al doilea și conduce cu 2-0 la general. Meciul al treilea va avea loc sâmbătă la Galați. „Lupii” mai au nevoie de un succes pentru a merge în finală.

Minutul 59 – Dunărea este din nou în formație completă.

Minutul 57 – Oaspeții caută mereu să lovească, deși la capitolul bătaie au fost surclasați de ai noștri. Rasulov este eliminat 2 minute pentru lovire, iar Bushbacher primește pedeapsă de meci pentru rea conduită.

Minutul 57 – Enervați de provocările oaspeților, „lupii” ripostează, iar Balazs are o intrare urâtă la Rusnak. Balazs primește o eliminare de 5 minute + pedeapsă de meci pentru lovire la nivelul capului.

Minutul 56 – Ceea ce au făcut ieri și fac și astăzi pe gheață jucătorii de la Dunărea nu are nici o legătură cu sportul, cu hocheiul sau cu fair-play-ul.

Minutul 55 – Eliminare la Dunărea. Irimia, 2 minute pentru izbire de mantinelă.

Minutul 55 – Expiră și eliminarea lui Zsok.

Minutul 55 – Szocs revine pe gheață.

Minutul 53 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 53 – Eliminare la Dunărea. Szocs, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 53 – GOOOOL Corona. McDonald finalizează din pasa perfectă a lui Klempa. 6-1.

Minutul 52 – Bătaie pe gheață, după ce Rusnak l-a lovit pe portarul Toke. Rusnak și Toke au primit câte 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 51 – Eliminare la Dunărea. 2 minute pentru prea mulți jucători pe gheață. Pedeapsa este executată de Pal.

Minutul 50 – Irimia revine pe gheață.

Minutul 48 – Eliminare la Corona. Irimia, 2 minute pentru izbire de mantinelă.

Minutul 48 – Toke îl blochează pe Irimia în situație de unu contra unu.

Minutul 46 – GOOOOL Corona. Klempa înscrie și el după ce Laszlo a respins șutul lui Filip. 5-1.

Minutul 46 – GOOOOL Corona. Gliga îl execută pe Laszlo cu un șut în vinclu la care portarul oaspeților nu a avut vreo șansă. 4-1.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Dunărea Galați 3-1.

Minutul 37 – GOOOOL Corona. Zabludovski înscrie simplu, în poarta goală, după o acțiune lucrată de McDonald. 3-1.

Minutul 37 – Klempa revine pe gheață.

Minutul 36 – Eliminare la Dunărea. Pal, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 35 – Eliminare la Corona. Klempa, 2 minute pentru întârzierea jocului.

Minutul 32 – Irimia revine pe gheață.

Minutul 32 – Eliminare la Corona. Molnar, 2 minute pentru ținere.

Minutul 30 – Eliminare la Dunărea. Irimia, 2 minute pentru piedică.

Minutul 29 – O. Biro revine pe gheață.

Minutul 27 – Eliminare la Corona. O. Biro, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 27 – Laszlo respinge în fața șutul lui Fodor, pucul ajunge la M. Biro care trimite în bară.

Minutul 24 – McDonald scapă singur cu Laszlo, dar este oprit de unul dintre linesmani pentru un ofsaid inexistent.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Oaspeții sunt în formație completă.

Minutul 19 – GOOOOL Corona. În 5 contra 3, „lupii” reușesc să marcheze. Filip îl învinge pe Laszlo. 2-1.

Minutul 18 – Eliminare la Dunărea. Krajci, 2 minute pentru ținere. Durkech, 10 minute + pedeapsă de meci pentru rea conduită.

Minutul 18 – Eliminare la Dunărea. Bushbacher, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 18 – Rasulov revine pe gheață.

Minutul 16 – Eliminare la Dunărea. Rasulov, 2 minute pentru agățare.

Minutul 13 – Expiră și eliminarea lui Zabludovski.

Minutul 12 – Ede Mihaly revine pe gheață.

Minutul 11 – Eliminare la Corona. Zabludovski, 2 minute pentru ținerea crosei adversarului.

Minutul 10 – Eliminare la Dunărea. Ede Mihaly, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 4 – GOOOL Corona. Zsolt Molnar egalează rapid. Pasa decisivă a fost a lui Arpad Mihaly. 1-1.

Minutul 3 – Gol Dunărea. Bushbacher deschide scorul din pasa lui Rasulov. 0-1.

Minutul 1 – A început meciul.

La ora 18.30, la Patinoarul „Olimpic”, începe a doua confruntare dintre Corona Brașov și Dunărea Galați, din semifinalele Ligii Naționale la hochei pe gheață.

După primul joc al seriei care se decide în sistemul cel mai bun din cinci meciuri, „lupii” conduc cu 1-0.