BRAŞOV. LNH. „Lupii” au câştigat cu Dunărea Galaţi şi se menţin pe poziţia a treia a clasamentului

Minutul 60 – Final. Corona învinge Dunărea Galaţi cu 2-0 şi rămâne pe poziţia a treia a ierarhiei.

Minutul 59 – Oaspeţii au scos portarul.

Minutul 59 – Eliminare la Corona. 2 minute pentru prea mulţi jucători pe gheaţă. Pedeapsa este executată de Balazs.

Minutul 57 – Fodor trage şi el în bară.

Minutul 53 – Corona este în efectiv complet.

Minutul 51 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 49 – Expiră şi eliminarea lui Sprencz. Corona trece bine peste o perioadă grea. Toke a avut câteva intervenţii excelente.

Minutul 48 – Matyas revine pe gheaţă.

Minutul 47 – Eliminare la Corona. Sprencz, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 46 – Eliminare la Corona. Matyas, 2 minute pentru obstrucţie.

Minutul 43 – Fodor îi pasează lui Peter acesta trimite pe lângă portar, dar pucul loveşte bara.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Braşov – Dunărea Galaţi 2-0.

Minutul 39 – Chernenko revine pe gheaţă.

Minutul 37 – Eliminare la Dunărea. Chernenko, 2 minute pentru obstrucţie.

Minutul 32 – Mihaly trage în bară. Încă o ocazie mare pentru ai noştri.

Minutul 29 – Virag revine pe gheaţă.

Minutul 27 – Eliminare la Corona. Toke, 2 minute pentru piedică. Pedeapsa va fi executată de Virag.

Minutul 25 – Toke îşi face şi el treaba în faţa lui Ojanen.

Minutul 24 – Corona domină clar la capitolul ocazii de gol. Mihaly a ratat ultima şansă mare a gazdelor. Căpitanul a tras peste din poziţie ideală.

Minutul 22 – Istvan Nagy revine pe gheaţă.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Braşov – Dunărea Galaţi 2-0.

Minutul 20 – Eliminare la Dunărea. Istvan Nagy, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 19 – Ryabenko revine pe gheaţă.

Minutul 17 – Eliminare la Dunărea. Ryabenko, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 14 – Schimbare de portar la Dunărea. Iese Popa, intră Hangan.

Minutul 14 – GOOOOL Corona. Csaba Nagy marchează cu un şut de la linia albastră. 2-0.

Minutul 13 – Eliminare la Dunărea. Durekech, 2 minute pentru agăţare. Fază clară în care se dictează şut de penalitate, dar arbitrul Csomortani îşi arată din nou limitele.

Minutul 11 – Încă o ocazie mare a „lupilor”. De această dată, Fodor şutează în portarul moldovenilor.

Minutul 10 – G. Biro trage în Popa, după o fază lucrată de M. Biro şi Trancă.

Minutul 5 – Petres scapă singur cu portarul Popa, dar trimite în transversală.

Minutul 3 – GOOOL Corona. Peter Zsolt marchează după o acţiune individuală. 1-0.

Minutul 1 – A început meciul.

După ce echipa secundă s-a duelat de la ora 15.00 cu Fehervar, în Liga Mol, prima echipă a Coronei Braşov joacă de la ora 19.00, tot la Patinoarul „Olimpic”, cu Dunărea Galaţi, în Liga Naţională la hochei pe gheaţă. A doua partidă cu moldovenii va avea loc mâine.

Cele două confruntări sunt importante pentru echipa de la poalele Tâmpei, care luptă cu Steaua pentru poziţia a treia a ierarhiei la finalul sezonului regulat.

CITEŞTE ŞI:

BRAŞOV. Copiii Coronei au marcat de patru ori în poarta seniorilor de la Fehervar, club care îşi trimite prima echipă în EBEL