BRAȘOV. LNH. „Lupii” au „bătut” din nou campioana Dunărea Galați

Minutul 60 – Final. Corona obține o nouă victorie în fața campioanei, 4-2 și câștigă trei puncte importante în lupta pentru play-off-ul Ligii Naționale.

Minutul 59 – Zsolt Molnar revine pe gheață.

Minutul 57 – Eliminare la Corona. Zsolt Molnar, 2 minute pentru lovire.

Minutul 55 – Munteanu are șansa de a-și readuce echipa în joc, dar șutează în bara transversală.

Minutul 51 – Expiră și eliminarea lui Pysarenko.

Minutul 50 – Dunărea Galați este în formulă completă.

Minutul 49 – Eliminare la Corona. Pysarenko, 2 minute pentru ținere.

Minutul 48 – Eliminare la Dunărea. Szocs, 2 minute pentru agățare, plus pedeapsă de meci pentru rea conduită.

Minutul 48 – Virag revine pe gheață.

Minutul 46 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru agățare.

Minutul 45 – GOOOOL Corona. Viorel Radu respinge prost, în față, pucul șutat de Nagy Csaba, iar Peter trimite în plasă. 4-2.

Minutul 44 – Zsok revine pe gheață.

Minutul 42 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 41 – Szocs revine pe gheață.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Dunărea Galați 3-2.

Minutul 40 – Eliminare la Dunărea. Szocs, 2 minute pentru agățare.

Minutul 39 – GOOOOL Corona. Mihaly finalizează o fază construită de Virag. 3-2.

Minutul 34 – Gol Dunărea. Oaspeții reușesc să restabilească egalitatea prin golul marcat de Shcherbatiuk din pasa lui Szocs. 2-2.

Minutul 33 – Toke face și el minuni în fața lui Durkech.

Minutul 32 – Necula revine pe gheață.

Minutul 31 – Viorel Radu are o nouă intervenție excelentă, la șutul trimis de G. Biro.

Minutul 30 – Eliminare la Dunărea. Necula, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 25 – Fodor ratează o ocazie mare, șutul său fiind blocat de Viorel Radu.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Dunărea Galați 2-1.

Minutul 20 – Zsok revine pe gheață.

Minutul 19 – Gol Dunărea. Oaspeții fructifică dubla superioritate. A marcat Istvan Nagy. 2-1.

Minutul 18 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 17 – Eliminare la Corona. Trancă, 2 minute pentru ținere.

Minutul 15 – GOOOL Corona. Ai noștri reușesc până la urmă un gol în superioritate. A marcat Peter din pasa lui Pysarenko. 2-0.

Minutul 14 – Chernenko revine pe gheață.

Minutul 14 – Eliminare la Dunărea Galați. Ryabenko, 2 minute pentru lovire cu cotul.

Minutul 12 – Eliminare la Dunărea Galați. Chernenko, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 11 – Krajci revine pe gheață.

Minutul 11 – Irimia revine pe gheață. Ai noștri nu au putut fructififica un moment de 5 contra 3.

Minutul 9 – Eliminare la Dunărea. Krajci, 2 minute pentru izbire de mantinelă.

Minutul 9 – Eliminare la Dunărea. Irimia, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 9 – Asediu la poarta lui Viorel Radu. Brașovenii au tras în trei rânduri spre poarta oaspeților, dar goalkeeper-ul Dunării nu a fost învins.

Minutul 5 – GOOOL Corona. Zsolt Molnar scapă singur cu portarul advers și deschide scorul. 1-0.

Minutul 1 – Ocazie mare pentru „lupi”. Portarul Viorel Radu intervine la șutul trimis de Mihaly.

După victoria de ieri, 5-4, venită în urma loviturilor de departajare, Corona Brașov se va duela din nou cu Dunărea Galați, campioana en-titre, în Liga Națională la hochei pe gheață.

În condițiile în care în România este zi de doliu național, după tragedia de aseară din clubul Colectiv din Capitală, înainte de startul partidei se va ține un moment de reculegere. Jucătorii celor două formații vor purta banderole negre și la boxele patinoarului nu se va auzi muzică.