BRAȘOV. LNH. Corona, din nou în spate în semifinala cu Dunărea Galați

Minutul 63 – Final. Dunărea câștigă cu 3-2 după prelungiri și conduce cu 2-1 la general. Partida a patra va avea loc mâine seară, de la ora 18.30.

Minutul 63 – Gol Dunărea. Toke respinge primul șut al lui Szocs, pucul revine la jucătorul moldovenilor care înscrie. 2-3.

Minutul 61 – A început repriza de prelungiri.

Minutul 60 – Pauză. Urmează o repriză de 10 minute de prelungiri.

Minutul 54 – Petres și Flinta revin pe gheață.

Minutul 52 – Eliminări în cele două echipe. De la Corona, Petres, 2 minute pentru atac incorect, de la Dunărea, Flinta, 2 minute pentru durități.

Minutul 47 – Portarul Coronei poate continua.

Minutul 47 – Toke are probleme după un contact cu Irimia.

Minutul 46 – Ocazie mare pentru oaspeți. Krajci e aproape de gol, dar Toke reușește să apere.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Dunărea Galați 2-2.

Minutul 38 – Expiră și eliminarea lui Flinta.

Minutul 38 – Virag revine pe gheață.

Minutul 36 – Eliminare la Dunărea. Flinta, 2 minute pentru piedică.

Minutul 36 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 32 – Oaspeții sunt în efectiv complet.

Minutul 32 – Expiră și eliminarea lui Shcherbariuk.

Minutul 31 – Fodor revine pe gheață.

Minutul 30 – Eliminare la Dunărea. Chernenko, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 30 – Eliminare la Dunărea. Shcherbatiuk, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 30 – Zsolt Molnar și Durkech revin pe gheață.

Minutul 29 – Eliminare la Dunărea. Szocs, 2 minute pentru piedică.

Minutul 29 – Eliminare la Corona. Fodor, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 28 – Eliminări în cele două echipe. De la Corona, Zsolt Molnar, 2 minute pentru durități, de la Dunărea, Durkech, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 28 – Gol Dunărea. Krajci îl învinge pe Toke cu un șut la colțul lung. 2-2.

Minutul 25 – GOOOOL Corona. Fază perfect lucrată de „lupi”. Fodor îi pasează perfect în fața porții goale lui Petres care îndeplinește formalitatea. 2-1.

Minutul 23 – Lansat de Pisarenko, Dumitru scapă singur cu Popa, dar trage în bară.

Minutul 22 – Corona este în efectiv complet.

Minutul 21 – Virag revine pe gheață.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Dunărea Galați 1-1.

Minutul 20 – Eliminare la Corona. Gergo Biro, 2+10 minute pentru lovire la nivelul capului.

Minutul 19 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru piedică.

Minutul 19 – Irimia revine pe gheață. Încă o superioritate ratată de brașoveni.

Minutul 17 – Eliminare la Dunărea. Irimia, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 16 – Chernenko și I. Nagy revin pe gheață. „Lupii” nu au putut marca deși au avut dublă superioritate timp de două minute.

Minutul 14 – Două eliminări la Dunărea. Chernenko, 2 minute pentru ținerea crosei adversarului și I. Nagy, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 14 – Otto Biro revine pe gheață.

Minutul 13 – Trancă are o șansă bună de gol, dar portarul Popa reușește să apere.

Minutul 12 – Zsolt Molnar revine pe gheață.

Minutul 12 – Eliminare la Corona. Otto Biro, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 11 – Toke se opune la șuturile trimise de Krajci și Pal.

Minutul 10 – Eliminare la Corona. Zsolt Molnar, 2 minute pentru agățare.

Minutul 6 – GOOOOL Corona. Mihaly trimite în vinclu dintre cercuri. 1-1.

Minutul 5 – Gol Dunărea. Toke respinge în față pucul șutat de Lorincz, iar Durkech trimite în plasă. 0-1.

Minutul 4 – Toke are o primă intervenție bună la șutul trimis de Ojanen.

Minutul 1 – A început meciul.

A treia partidă a seriei Corona Brașov – Dunărea Galați din semifinalele Ligii Naționale la hochei pe gheață are loc de la ora 18.30 la Patinoarul „Olimpic”.

După primele două dispute, scorul general este 1-1. Moldovenii au câștigat primul meci, 4-3 după executarea loviturilor de departajare, Corona impunându-se cu 6-3 în jocul al doilea. Seria se dispută în sistemul cel mai bun din cinci partide.