BRAȘOV. LNH.Corona a învins campioana

Fodor înscrie și Corona învinge campioana cu 5-4 după executarea loviturilor de departajare. Oaspeții protestează susținând că pucul a lovit bara, dar decizia arbitrilor nu se schimbă.

Pal trage peste poartă. Brașov – Galați 2-2.

Mihaly nu greșește și egalează. Brașov – Galați 2-2.

Munteanu îl învinge pe Toke. Brașov – Galați 1-2.

Peter marchează și el. Brașov – Galați 1-1.

Krajci transformă prima lovitură. Brașov – Galați 0-1

Minutul 65 – Finalul reprizei de prelungiri. Urmează șuturile de departajare.

Minutul 61 – Lorincz revine pe gheață.

Minutul 61 – A început repriza de 5 minute de prelungiri.

Minutul 60 – Pauză. După cele 60 de minute ale timpului regulamentar, scorul este 4-4. Urmează prelungiri.

Minutul 60 – Zsok revine pe gheață.

Minutul 59 – Gol Dunărea. Oaspeții egalează în 4 contra 3. A punctat Krajci. 4-4.

Minutul 59 – Eliminare la Dunărea. Lorincz, 2 minute pentru ținerea crosei adversarului.

Minutul 58 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru lovire cu crosa. Decizie îndelung contestată de public. Moment greu pentru Corona, care va juca 1 minut și 43 de secunde în dublă inferioritate.

Minutul 58 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru agățare.

Minutul 58 – Jucătorii eliminați revin pe gheață.

Minutul 56 – Eliminări în cele două echipe. De la Corona, Virag, 2 minute pentru lovire cu crosa, de la Dunărea, Munteanu, 2 minute pentru simulare.

Minutul 53 – GOOOOL Corona. Mihaly înscrie după o acțiune individuală și îi duce pe „lupi” în avantaj. 4-3.

Minutul 51 – Dunărea este în efectiv complet.

Minutul 49 – Nagy revine pe gheață.

Minutul 49 – Eliminare la Dunărea. Popa, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 48 – GOOOL Corona. Virag scapă pe contraatac și restabilește egalitatea. Gol în inferioritate marcat de „lupi”. 3-3.

Minutul 48 – Dunărea este în efectiv complet.

Minutul 48 – Virag revine pe gheață.

Minutul 47 – Eliminare la Corona. Nagy, 2 minute pentru agățare.

Minutul 46 – Eliminare la Dunărea. Chernenko, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 46 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru ținerea crosei adversarului.

Minutul 46 – Shcherbatiuk revine pe gheață.

Minutul 44 – Eliminare la Dunărea. Shcherbatiuk, 2 minute pentru piedică.

Minutul 43 – Gol Dunărea. Incredibil. Oaspeții marchează pe contraatac în superioritate. A înscris Munteanu. 2-3.

Minutul 41 – Eliminare la Corona. Nagy, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Dunărea Galați 2-2.

Minutul 34 – GOOOOL Corona. Ai noștri marchează în sfârșit în superioritate. Pysarenko îi pasează perfect lui Fodor, care îl învinge pe Viorel Radu. 2-2.

Minutul 33 – Eliminare la Dunărea. Ryabenko, 2 minute pentru agățare.

Minutul 31 – Gol Dunărea. O pasă greșită în propria treime a brașovenilor este speculată de oaspeți. Lorincz a recuperat și l-a învins pe Toke. 1-2.

Minutul 28 – GOOOL Corona. Ai noștri restabilesc egalitatea după o fază prelungită de atac. A marcat O. Biro. 1-1.

Minutul 27 – Szocs revine pe gheață. Încă o superioritate ratată de „lupi”.

Minutul 26 – M. Biro are o ocazie uriașă de gol, dar este blocat de Viorel Radu.

Minutul 25 – Eliminare la Dunărea. Szocs, 2 minute pentru agățare.

Minutul 23 – Zsolt Molnar revine pe gheață.

Minutul 22 – Toke salvează la șutul bun trimis de Krajci.

Minutul 21 – Eliminare la Corona. Zsolt Molnar, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Dunărea Galați 0-1.

Minutul 17 – Irimia revine pe gheață.

Minutul 17 – G. Biro ajunge față în față cu Viorel Radu, dar este blocat de portarul oaspeților

Minutul 15 – Eliminare la Dunărea. Irimia, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 14 – Popa revine pe gheață.

Minutul 13 – Gol Dunărea. După o greșeală mare a lui Mihaly, oaspeți scapă pe contraatac, Krajci îi pasează ideal lui Munteanu, care înscrie simplu. 0-1.

Minutul 12 – Eliminare la Dunărea. 2 minute pentru prea mulți jucători pe gheață. Pedeapsa este executată de Popa.

Minutul 10 – Viorel Radu, veteranul din poarta oaspeților, are o nouă intervenție bună, la șutul lui Zsolt Molnar.

Minutul 7 – Irimia revine pe gheață. Imecs a avut o șansă bună în această superioritate, dar șutul său a fost blocat de portarul Viorel Radu.

Minutul 5 – Eliminare la Dunărea. Irimia, 2 minute pentru durități.

Minutul 5 – Început bun de meci pentru Corona, „lupii” au ratat două ocazii mari în primele 5 minute.

Minutul 2 – Fanii și-au ocupat locurile și au început să își susțină favoriții.

Minutul 1 – A început meciul. În tribune sunt aproximativ 200 de oameni. Galeria „lupilor” nu și-a ocupat locurile în peluză, dar fanii au afișat mesajul: „Și nouă ne este greu… Dar vă susținem mereu”.

De la ora 18.30, Corona Brașov se duelează, la Patinoarul „Olimpic”, cu Dunărea Galați, în Liga Națională la hochei pe gheață.