BRAȘOV. LIVETEXT. „Stegarii”, punctaj maxim după două etape

Minutul 90+4 – Final.

Minutul 87 – Ciobanu este avertizat.

Minutul 77 – Schimbări în cele două echipe. La FC Brașov, Săftescu îl înlocuiește pe Manole. La Juventus iese Stoenac, intră Vasile.

Minutul 75 – Schimbare la Juventus. Iese Băjenaru, intră Ilin.

Minutul 73 – Carabela centrează în fața porții, mingea îl depășește pe Căucă, dar Buhăescu nu ajunge să trimită în poarta goală.

Minutul 72 – „Stegarii” par să fi căzut din nou fizic. Oaspeții au posesia, dar nu au ocazii la poarta lui Căucă.

Minutul 64 – Schimbare la FC Brașov. Sburlea îl înlocuiește pe Istrati.

Minutul 62 – Schimbare la FC Brașov. Vl. Munteanu îl înlocuiește pe Grigorie.

Minutul 61 – Poverlovici este avertizat.

Minutul 59 – Cazan ajunge în poziție de finalizare, dar Stan reușește să îl blocheze.

Minutul 49 – Mihăescu vede cartonașul galben.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 46 – Schimbare la Juventus. Iese Bărbulescu, intră Buhăescu.

Minutul 45+2 – Pauză.

Minutul 43 – Chipirliu vede direct cartonașul roșu după ce îl lovește cu cotul în figură pe P. Iacob.

Minutul 40 – Manole este avertizat.

Minutul 38 – GOOOOL FC Brașov. Grigorie transformă lovitura de la 11 metri. 1-0.

Minutul 36 – Penalty pentru FC Brașov, după un henț al lui Băjenaru, care vede cartonașul galben.

Minutul 23 – Vlăsceanu este avertizat.

Minutul 23 – I. Popa execută pe centrul porții o lovitură liberă de la 18 metri, Stoian nu are probleme.

Minutul 13 – Goge șutează de la 20 de metri, portarul Stoian respinge prost, dar are noroc și din bară mingea iese în corner.

Minutul 8 – Istrati șutează mult peste poartă din marginea careului.

Minutul 4 – I. Popa trece de Beța, îi pasează în centrul careului lui Grigorie, dar acesta ratează șutul.

FC Brașov o întâlnește, de la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”, pe Juventus București, în etapa a doua a Ligii 2.

Confruntarea este arbitrată de Marius Omuț (Bihor), ajutat de asistenții Ciprian Iovu (Botoșani) și Florin Cosma (Piatra Neamț), rezervă fiind Claudiu Ștef (Tg. Mureș).

Echipele de start:

FC Brașov: Căucă – Vlăsceanu, Ciobanu, Poverlovici, Stan – Manole, P. Iacob, I. Popa, Goge – Grigorie – Istrati.

Juventus: Stoian – Beța, Morariu, Walace, Carabela, Bărbulescu, Băjenaru, Mihăescu, Cazan, Chipirliu, Stoenac.