BRAȘOV. LIVETEXT. „Stegarii” nu au avut probleme cu CS Balotești și rămân pe podium

Minutul 90+5 – Final.

Minutul 84 – Gol Balotești. Andrei îl învinge pe Căucă dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.

Minutul 80 – Sburlea reia pe poartă din centrarea lui Goge, portarul oaspeților respinge în corner.

Minutul 88 – H. Popa este avertizat.

Minutul 79 – Sburlea trimite peste transversală dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

Minutul 77 – Schimbare la FC Brașov. H. Popa îl înlocuiește pe I. Popa.

Minutul 69 – Schimbare la FC Brașov. Vl. Munteanu îl înlocuiește pe Grigorie.

Minutul 65 – Schimbare la Balotești. Iese Marciuc, intră Andrei.

Minutul 61 – Schimbare la FC Brașov. Poverlovici îl înlocuiește pe Șerban, accidentat.

Minutul 59 – GOOOL FC Brașov. Istrati găsește o pasă excelentă pentru Grigorie, acesta pasează în fața porții goale de unde I. Popa îndeplinește formalitatea. 4-1.

Minutul 55 – Ocazie mare pentru oaspeți. Căucă respinge mingea trimisă cu capul din 6 metri de Antoche.

Minutul 52 – Schimbare la Balotești. Iese Niculae, intră Ioniță.

Minutul 50 – Istrati trage peste din colțul careului.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45 – Pauză.

Minutul 43 – Antoche vede cartonașul galben.

Minutul 38 – Gol Balotești. După un aut, mingea ajungea ajunge la Cl. Herea care înscrie. 3-1.

Minutul 34 – Schimbare la Balotești. Iese Flămânzeanu, intră Sandu.

Minutul 31 – „Stegarii” controlează fără probleme un meci în care au în față un adversar extrem de modest.

Minutul 23 – GOOOL FC Brașov. Sburlea face „dubla”, din centrarea lui Istrati. 3-0.

Minutul 20 – GOOOL FC Brașov. Goge înscrie din 6 metri din centrarea lui Sburlea. 2-0.

Minutul 10 – GOOOOL FC Brașov. Stan centrează perfect, iar Sburlea înscrie cu capul de la 10 metri. 1-0.

Minutul 2 – Grigorie marchează, dar golul este anulat pentru ofsaid.

FC Brașov o întâlnește de la ora 17.00, pe Stadionul „Tineretului”, pe CS Balotești, în etapa a opta a Ligii 2. Confruntarea este condusă la centru de Marius Nechita Chioran, ajutat de asistenții Petrică Ionuț Câmpeanu (ambii din Cluj-Napoca) și Cristian Voicu (Focșani). Al patrulea oficial este Cristian Vieru (Sibiu), observatori fiind Ion Negoescu (Târgoviște) și Ciprian Anton (Suceava).

Echipele de start:

FC Brașov: Căucă – Săftescu, Leca, Șerban, Stan – I. Popa, Grigorie, P. Iacob, Goge – Sburlea, Istrati.

CS Balotești: Fulga – Antoche, Marciuc, Filip, Răuță, Cl. Herea, Ion, Flămânzeanu, Păduraru, Bâtfoi, Niculae.