BRAȘOV. LIVETEXT. „Stegarii” încheie turul cu o victorie și rămân la cinci lungimi de Juventus

Minutul 90+3 – Final. „Stagarii” câștigă cu 2-0 în ultima etapă a turului, cu CS Afumați, și termină prima parte a campionatului pe locul secund, cu 37 p, la cinci lungimi de lidera Juventus București.

Minutul 90 – Olariu vede cartonașul galben.

Minutul 88 – Schimbare la CS Afumați. Iese Blagiu, intră Zaharia.

Minutul 87 – În sfârșit, tabela arată scorul corect, 2-0.

Minutul 86 – Schimbare la FC Brașov. H. Popa îl înlocuiește pe Istrati.

Minutul 85 – GOOOOL FC Brașov. Goge îi pasează lui Manole în centrul careului, iar juniorul îndeplinește formalitatea. 2-0.

Minutul 81 – După un contraatac al oaspeților, Costache șutează din interiorul careului, Fl. Iacob reține.

Minutul 77 – Schimbare la CS Afumați. Iese Vasile, intră Costache.

Minutul 76 – Schimbare la FC Brașov. Vl. Munteanu îl înlocuiește pe I. Popa.

Minutul 73 – Istrati este avertizat.

Minutul 73 – Patriche vede cartonașul galben.

Minutul 71 – Fl. Iacob scoate de sub bară mingea șutată din  marginea careului de Vlada.

Minutul 69 – Schimbare la CS Afumați. Iese Pivniceru, intră Petculescu.

Minutul 68 – Obretin scoate șutul trimis de pe la 20 de metri de Băjan.

Minutul 65 – GOOOOL FC Brașov. I. Popa centrează dintr-o lovitură liberă, mingea ajunge la P. Iacob, care înscrie din careul mic. 1-0.

Minutul 62 – Schimbare la FC Brașov. Manole îl înlocuiește pe Răsdan.

Minutul 58 – Goge trece de Bobicek, centrează pe jos, dar Griorie dă pe lângă minge din careul mic.

Minutul 54 – Grigorie are și el șansa golului, dar trage peste din 11 metri.

Minutul 48 – Goge trage din unghi, din colțul careului mic, mingea este respinsă de un fundaș al oaspeților.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 45 – Blagiu vede cartonașul galben.

Minutul 40 – Șerban reia din foarfecă, mingea trece puțin pe lângă bară.

Minutul 39 – Istrati îl pune pe Goge față în față cu Obretin, dar acesta trimite în portarul oaspeților.

Minutul 35 – Șerban șutează din 16 metri, Obretin reține.

Minutul 23 – I. Popa trimite în peluză din marginea careului.

Minutul 20 – Serban este avertizat.

Minutul 15 – Olariu profită de o eroare a lui Leca, scapă singur cu Fl. Iacob, dar trage mult peste poartă.

Minutul 13 – Servit de Grigorie, Goge trage din 16 metri, Obretin respinge în corner.

Minutul 12 – Goge este avertizat pentru o simulare în careul oaspeților.

Minutul 10 – Tabela de pe „Tineretului” arată 2-0. Scorul real este 0-0. Tabela s-ar fi defectat din cauza frigului.

Minutul 6 – Șerban intervine excelent și îl oprește pe Olariu, care ar fi ajuns față în față cu Fl. Iacob.

Minutul 2 – Grigorie îl lansează pe Istrati, dar șutul atacantului moldovean este respins de Obretin.

Ultima partidă a turului Ligii 2, FC Brașov – CS Afumați, începe la ora 18.00, pe Stadionul „Tineretului”. Confruntarea este condusă la centru de Mircea Ardelean (Arad), ajutat de asistenții Adrian Vornicu (Iași) și Daniel Vlase (Slobozia), al patrulea oficial fiind Szabolcs Kovacs (Carei).

Echipele de start:

FC Brașov: Fl. Iacob – Băjan, Șerban, Leca, Stan – Răsdan, P. Iacob, I. Popa, Goge – Grigorie – Istrati.

CS Afumați: Obretin – Robicek, Covalschi, Patriche, Olariu, Buzea, Pivniceru, Tudorache, Vlada, Vasile, Blagiu.