BRAȘOV. LIVETEXT. „Stegarii”, egali cu cea mai slabă echipă din Liga 2

Minutul 90+2 – Botaș respinge mingea șutată din 10 metri de Angelescu.

Minutul 86 – Poverlovici este avertizat.

Minutul 84 – Angelescu reia slab din centrarea lui Poverlovici.

Minutul 81 – Schimbare la FC Brașov. Goge îl înlocuiește pe I. Popa.

Minutul 79 – Schimbare la FC Brașov. Angelescu îl înlocuiește pe Răchișan.

Minutul 75 – După ce au dominat clar prima repriză și nu au avut nici o probelă, „stegarii” nu mai joacă nimic în partea a doua.

Minutul 70 – Schimbare la Reșița. Ieșe Pătrașcu, intră Vasile.

Minutul 63 – Gol Reșița. Dina, găsit de Pătrașcu liber la 16 metri, îl învinge pe Mutu cu un șut la colțul lung. Mutu nici nu a plonjat. 1-1.

Minutul 58 – Radu vede cartonașul galben.

Minutul 55 – Schimbare la FC Brașov. Enceanu îl înlocuiește pe Chitoșcă.

Minutul 52 – Singur la 11 metri de poartă, Dina trimite mult pe lângă bară.

Minutul 48 – Lupu intră în careu, centrează în fața porții, dar Stan respinge.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 41 – Tripșa este avertizat.

Minutul 39 – Pătrașcu execută o lovitură liberă de la 25 de metri, dar nu găsește spațiul porții.

Minutul 37 – Buduroi șutează din marginea careului, mingea trece mult peste poarta lui Mutu.

Minutul 27 – Dina vede cartonașul galben.

Minutul 24 – GOOOL FC Brașov. Răchișan trece ușor printre doi fundași al gazdelor și în învinge pe Botaș. 0-1.

Minutul 22 – Sburlea scapă pe partea dreaptă, ajunge față în față cu Botaș, dar trimite pe lâgă bară.

Minutul 21 – Sburlea trage de la 16 metri, dar nu prinde poarta.

Minutul 11 – Răchișan este și el aproape de gol, dar mingea trimis de puștiul „stegar” din șase metri trece puțin pe lângă poartă.

Minutul 10 – Chitoșcă execută bine o lovitură liberă de la 20 de metri, Botaș scoate de sub bară.

Minutul 6 – I. Popa centrează din corner, Vl. Munteanu trimite mult peste poartă din 8 metri.

Minutul 3 – După un corner executat de Chitoșcp și o bâlbâială în careul gazdelor, P. Iacob reia cu capul pe spate din marginea careului mic, dar Botaș reține.

FC Brașov joacă de la ora 11.30, la Snagov, cu Metalul Reșița, în etapa a 33-a a Ligii 2. Din păcate, meciul nu mai are nici o miză, după ce „stegarii” au ales să lase fotbalul la o parte pentru că nu au fost plătiți de la începutul anului și au pierdut ultimele meciuri, ieșind din lupta pentru promovare. De partea cealaltă, Metalul Reșița este ca și retrogradată.

Partida este condusă la centru de Cristian Omar Dumitrică (Craiova), ajutat de asistenții Florin Marius Badea (Rm. Vâlcea) și Doru Zamfir (Slatina). Rezervă este Nicușor Viorel Flueran (Craiova). Observatorii confruntării sunt Ioan Cristea (București) și Emil Tudor (Târgoviște).

Echipele de start:

Metalul Reșița: Boias – Dănănae, Dima, Cr. Munteanu, Lupu, Radu, Borțoneanu, Pătrașcu, Matei, Dina, Buduroi.

FC Brașov: Mutu – Poverlovici, Șerban, P. Iacob, Stan – Chitoșcă, Vl. Munteanu, Tripșa, Răchișan – I. Popa – Sburlea.