BRAȘOV. LIVETEXT. „Stegarii” au uitat să câștige în Liga 2

Minutul 90+5 – Final. FC Brașov obține doar un punct la Călărași. Pentru FC Brașov este al patrulea rezultat negativ consecutiv în Liga 2, după 1-1 cu Sepsi, 1-2 cu Juventus și 1-2 cu Satu Mare.

Minutul 88 – Încă un cartonaș galben. Cincă îl vede.

Minutul 87 – P. Iacob și Danciu sunt avertizați. Fotbal nu prea se joacă la Călărași.

Minutul 85 – Grigorie vede cartonașul galben.

Minutul 84 – Schimbare la Dunărea. Cincă îl înlocuiește pe Avram.

Minutul 71 – Schimbare la FC Brașov. Iese Goge, intră Enceanu.

Minutul 65 – Schimbare la FC Brașov. Sburlea îl înlocuiește pe Istrati.

Minutul 63 – Avram scapă ușor de Stan și Vl. Munteanu, intră în careu dar trage modest și Fl. Iacob reține.

Minutul 61 – Avram trage de la 18 metri, mingea nu prinde poarta.

Minutul 58 – Pușcaș deviază o minge centrată dintr-o lovitură liberă, dar Danciu nu poate marca din 3 metri.

Minutul 57 – Șerban este avertizat.

Minutul 57 – Grigorie centrează de pe dreapta, Istrati îi ia fața lui Matei, este împins, dar arbitrul nu dictează penalty.

Minutul 55 – Schimbare la Dunărea. Iese Ciocâlteu, intră Pușcaș.

Minutul 54 – Schimbare la FC Brașov. Cristil îl înlocuiește pe Tripșa.

Minutul 52 – Danciu trimite peste poartă din colțul careului.

Minutul 47 – Ciocâlteu încearcă o foarfecă dar îl lovește în figură pe Băjan. Ciocâlteu vede cartoanașul galben.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+2 – Pauză.

Minutul 43 – Gol Dunărea. Țâră scapă printre Ichim și Stan, ajunge față în față cu Fl. Iacob și restabilește egalitatea. 1-1.

Minutul 33 – Țenea șutează pe lângă din marginea careului de 16 metri.

Minutul 31 – Stan intră în careu, dar trage din unghi paralel cu poarta.

Minutul 28 – GOOOL FC Brașov. Tripșa centrează dintr-o lovitură liberă, Vl. Munteanu trimite cu capul în careul mic, iar P. Iacob ajunge înaintea lui Lungu și înscrie. 0-1.

Minutul 19 – Avram intră în careu, trage dim unghi, Fl. Iacob respinge.

Minutul 15 – Valentin Balint este suspect de ruptură de ligamente.

Minutul 10 – Schimbare la Dunărea. Balint a suferit o accidentare urâtă la genunchi și este transportat la spital. Intră Țără.

Minutul 9 – Stan trage direct pe poartă dintr-o lovitură liberă de la 35 de metri, Lungu reține în doi timpi.

Minutul 7 – Început echilibrat de meci. Cele două echipe nu reușesc mare lucru, iar fazele de poartă încă nu au apărut.

FC Brașov joacă de la ora 13.30, la Călărași, cu Dunărea, în etapa a 23-a a Ligii 2 și este obligată să câștige pebtru a nu pierde contactul cu echipele cu care se află în luptă directă pentru locul secund, care duce în Liga 1.

Confruntarea este arbitrată de Adrian Illyeș (Ploiești), ajutat de asistenții Damian Antal și George Bogdan Duță (ambii din Bacău). Rezervă este Ovidiu Petru Oprea (Ploiești). Observatorii partidei sunt Andrei Ioniță (București) și Bogdan Gheorghiță (Vaslui).

Echipele de start:

Dunărea: Lungu – Țenea, Matei, Șandru, Kanda, Preoteasa, Cristea, Balint, Danciu, Ciocâlteu, Avram.

FC Brașov: Fl. Iacob – Băjan, Ichim, Șerban, Stan – Tripșa, P. Iacob, Vl. Munteanu, Goge – Grigorie – Istrati.