BRAȘOV. LIVETEXT. „Stegarii” au luat trei puncte importante din meciul cu CS Mioveni

Minutul 90+6 – Final. După un joc modest, FC Brașov își face treaba, se impune cu 1-0 la Mioveni, câștigă trei puncte și se despinde la șase lungimi de locul al treilea.

Minutul 90+5 – Băjan vede cartonașul galben.

Minutul 90+2 – Gugu șutează de la 16 metri, dar nu prinde spațiul porții.

Minutul 88 – Sburlea trimite cu capul de la 14 metri, mingea trece departe de poarta lui Popescu.

Minutul 88 – Vintilă este avertizat.

Minutul 86 – Galan centrează în careu, mingea este respinsă, iar Tirică șutează lamentabil de la 30 de metri.

Minutul 85 – P. iacob vede cartonașul galben.

Minutul 80 – Schimbare la Mioveni. Iese Tomozei, intră Staicu.

Minutul 76 – Schimbare la FC Brașov. Istrati îl înlocuiește pe Grigorie.

Minutul 75 – Schimbare la Mioveni. Iese Biceanu, intră Galan.

Minutul 70 – Fl. Iacob scoate de sub bară mingea șutată de Năstăsie.

Minutul 68 – Poverlovici vede cartonașul galben.

Minutul 64 – Schimbare la FC Brașov. Leca nu mai poate continua și este înlocuit de Poverlovici.

Minutul 62 – Manole centrează de pe dreapta, Grigorie reia cu capul din 8 metri, Popescu reține.

Minutul 60 – Schimbare la Mioveni. Iese Nilă, intră Vintilă.

Minutul 57 – Schimbare la FC Brașov. Goge îl înlocuiește pe I. Popa.

Minutul 56 – Nilă scapă de Băjan, intră în careu și șutează în bară.

Minutul 51 – Nilă trage din unghi, Fl. Iacob respinge, mingea ajunge la Ayza care trimite pe lângă bară.

Minutul 47 – Ayza trage departe de poartă de pe la 25 de metri.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 45 – I. Popa vede cartonașul galben.

Minutul 32 – Sburlea trage din afara careului, Popescu reține.

Minutul 28 – GOOOL FC Brașov. La prima fază de poartă, „stegarii” deschid scoru. Stan centrează de pe stânga, Sburlea deviază, iar Manole trage la colțul lung din interiorul careului. 0-1.

Minutul 25 – Biceanu șutează de pe la 25 de metri, Fl. Iacob, respinge de sub transversală.

Minutul 23 – Meci slab la Mioveni. Multe faulturi, puțin fotbal, ritm de Liga 2.

Minutul 19 – I. Popa centrează modest dintr-o lovitură liberă, fundașii gazdelor resping.

Minutul 12 – P. Iacob șutează de pe la 30 de metri, mingea trece pe lângă poarta lui Popescu.

Minutul 10 – Gazdele au început mai bine, „stegarii” nu s-au apropiat până acum de careul lui Popescu.

Minutul 3 – Nilă scapă singur cu Fl. Iacob, dar trage pe lângă poartă.