BRAȘOV. LIVETEXT. Puștii Coronei, învinși de prima echipă de la Sport Club Miercurea Ciuc

În condițiile în care este sigură de câștigarea sezonului regulat al Ligii Naționale de hochei pe gheață, iar diseară, de la ora 18.30, are meci cu Debrecen în play-off-ul Ligii Mol, Corona Brașov a abodrat cu juniorii confruntarea cu Sport Club Miercurea Ciuc.

Normal, oaspeții, care au venit cu prima echipă, din care nu au lipsit stranierii, s-au impus cu 11-0.

Minutul 60 – Final.

Minutul 56 – Gajdo revine pe gheață.

Minutul 54 – Eliminare la Corona. Gajdo, 2 minute pentru piedică.

Minutul 54 – Gol Sport Club. A marcat Norbert Antal. 0-11.

Minutul 53 – Gol Sport Club. Korenko trage de la linia albastră, Moldovan deviază și pucul intră în plasă. 0-10.

Minutul 46 – Gol Sport Club. Valchar marchează din nou, pasa decisivă venind de la T. Biro. 0-9.

Minutul 42 – Gol Sport Club. Peter Robert trimite simplu în plasă, din pasa lui Molnar. 0-8.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Sport Club Miercurea Ciuc 0-7.

Minutul 35 – Balazs revine pe gheață.

Minutul 33 – Eliminare la Corona. Balazs, 2 minute pentru ținere.

Minutul 30 – Schimbare de portar la oaspeți. Onodi îl înlocuiește pe Ruczuj.

Minutul 28 – T. Biro revine pe gheață.

Minutul 27 – Gol Sport Club. Ajuns față în față cu diu jucători ciucani, Agapie este învins din nou. A marcat Valchar din pasa lui Papp. 0-7.

Minutul 26 – Eliminare la Sport Club. T. Biro, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Sport Club Miercurea Ciuc 0-6.

Minutul 20 – Gol Sport Club. Același Farkas pasează decisiv pentru golul lui Solarev. 0-6.

Minutul 20 – Gol Sport Club. Antal înscrie dintre cercuri din pasa decisivă a lui T. Biro. 0-5.

Minutul 13 – Gol Sport Club. Sandor pasează decisiv, iar Rokaly îl învinge pe Agapie. 0-4.

Minutul 12 – Gol Sport Club. Valchar reușește dubla și tabela arată acum 0-3.

Minutul 12 – Valchar revine pe gheață.

Minutul 10 – Eliminare la Sport Club. Valchar, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 8 – Korenko revine pe gheață.

Minutul 8 – Chițac are șansa de a reduce din handicap, dar Ruczuj își salvează echipa.

Minutul 6 – Eliminare la Sport Club Miercurea Ciuc. Korenko, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 6 – Gol Sport Club. Farkas majorează avantajul ciucanilor, după o fază lucrată de Solarev. 0-2.

Minutul 4 – După cum era de așteptat, prima echipă a celor de la Sport Club domină partida cu juniorii Coronei. Portarul Agapie a reușit câteva intervenții excelente.

Minutul 1 – Gol Sport Club. După 34 de secunde de la startul partidei, Valchar deschide scorul din pasa lui Antal. 0-1.

Minutul 1 – Titular în poarta oaspeților este Ruczuj, la Corona apără Agapie.

La ora 14.30, la Patinoarul „Olimpic” începe confruntarea Corona Brașov – Sport Club Miercurea Ciuc, din Liga Națională la hochei pe gheață.

În condițiile în care diseară va juca un meci important cu Debrecen în play-off-ul Ligii Mol, iar disputa cu ciucanii nu are nici o miză pentru ea, formația de la poalele Tâmpei va evolua într-o formulă inedită, cu mulți juniori.