BRAȘOV. LIVETEXT. Meci cu 11 goluri la Patinoarul „Olimpic”. Corona, încă o victorie în Liga Națională de hochei pe gheață

Minutul 60 – Final. După un meci cu 11 goluri, Corona o învinge pe Dunărea Galați cu 6-5 și ajunge la 61 de puncte în Liga Națională de hochei pe gheață, cu 20 me multe decât a doua clasată, Sport Club Miercurea Ciuc.

Minutul 59 – GOOOL Corona. G. Biro înscrie din pasa lui McDonald. 6-5.

Minutul 57 – După o repriză de box, Durkech și Klempa au fost eliminați 2 minute pentru durități.

Minutul 57 – Eliminare la Dunărea. Berdilă, 2 minute pentru piedică.

Minutul 56 – GOOOL Corona. Gliga trage sub transversală, fără speranțe pentru Laszlo. 5-5.

Minutul 55 – Expiră și eliminarea lui Clarke.

Minutul 54 – Lușneac revine pe gheață.

Minutul 53 – Gol Dunărea. Bushbacher îl învinge pe Toke și îi duce pe oaspeți în avatnaj. 4-5.

Minutul 53 – Eliminare la Corona. Clarke, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 52 – Eliminare la Dunărea. Lușneac, 2 minute pentru durități.

Minutul 44 – Gol Dunărea. Hildebrand înscrie dintre cercuri din pasa lui Bushbacher. 4-4.

Minutul 41 – GOOOOL Corona. McGregor înscrie la colțul scurt, după o fază lucrată de Clarke și Klempa. 4-3.

Minutul 41 – A încput repriza a treia. Erik Bednar, jucătorul de la Dunărea Galați, a fost transportat la Spitalul Județean pentru investigații. Din primele informații primite de la medici, hocheistul este O.K., dar pentru siguranță i se vor face unele investigații la coloană.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Dunărea Galați 3-3.

Minutul 40 – Molnar scapă singur cu Laszlo, dar trage peste poartă.

Minutul 39 – Nagy Csaba îi pasează lui McGregor, acesta trimite spre poarta goală, dar Lușneac deviază pucul peste bară.

Minutul 35 – GOOOL Corona. Nagy Istvan trage de la linia albastră, Laszlo respinge în față, iar Klempa trimite în plasă. 3-3.

Minutul 33 – Eliminare la Dunărea. Hildebrand, 2 minute pentru piedică.

Minutul 33 – Molnar revine pe gehață.

Minutul 31 – Eliminare la Corona. Molnar, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 28 – Gol Dunărea. Durkech îi pasează în fața porții lui Georgescu, iar acesta îl învinge pe Toke. 2-3.

Minutul 25 – Toke are o intervenție excelentă față în față cu Goga, iar la faza următoare Lazslo scoate șutul lui McGregor.

Minutul 24 – S-au dictat penalitățile: La Dunărea Flinta, pedeapsă de meci de 25 de minute pentru atac la cap. De la Corona, Zabludovski 5 minute pentru durități + 20 de minute pedeapsă de rea conduită.

Minutul 24 – Clarke are o intrare dură asupra lui Bednar, care este scos pe targă de pe gheață. A urmat și o scurtă repriză pugilistică în care au fost implicați mai mulți jucători.

Minutul 21 – Klempa ajunge față în față cu Lazslo, dar preferă o pasă spre McDonlad, iar faza se stinge.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Dunărea Galați 2-2.

Minutul 20 – GOOOL Corona. Laszlo nu poate reține pucul șutat de McGregor, Klempa îi paseză în fața porții lui McDonald, iar acesta trimite în plasă. 2-2.

Minutul 18 – Lușneac revine pe gheață.

Minutul 16 – Eliminare la Dunărea. Lușneac, 2 minute pentru agățare.

Minutul 15 – Zsok revine pe gheață.

Minutul 13 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 10 – Gol Dunărea. Rusnak înscrie din fața porții, după un șut ratat al lui Bushbacher. 1-2.

Minutul 10 – Eliminare la Corona. Clarke, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 7 – McDonald ratează din poziție excelentă după o pasă perfectă a lui Klempa.

Minutul 4 – Gol Dunărea. A marcat Georgescu, din pasa decisivă a lui Lușneac. 1-1.

Minutul 2 – GOOOL Corona. Ai noștri deschid repede scorul. Gergo Biro îi paseză perfect în fața porții lui Zabludovski, iar acesta nu ratează. 1-0.

Minutul 2 – În poarta oaspeților este Laszlo, la Corona apără Toke.

Corona Brașov și Dunărea Galați, două dintre reprezentantele României în Liga Mol, se vor afla față în față, de la ora 18.30, la Patinoarul „Olimpic”, disputa contând doar pentru Liga Națională la hochei pe gheață.

Confruntarea are miză doar pentru oaspeți, care luptă pentru poziția a doua la finalul sezonului regulat. Brașovenii sunt deja siguri că vor încheia prima parte a campionatului pe primul loc.