BRAŞOV. LIVETEXT. Final de drum pentru „stegari” în Cupa României. Înfrângere după prelungiri cu o echipă de Liga 2

SR Braşov a părăsit Cupa României, după o înfrângere la limită, 0-1, după prelungiri, cu o echipă de Liga 2, FK Miercurea Ciuc.

Ciucanii au dominat meciul de pe „Tineretului”, au avut ocaziile mai mari, dar defensiva „stegară” a rezistat şi la finalul timpului regulamentar scorul a fost 0-0.

Partida a început cu şansa lui Răchişan, după care Meszaros a ratat din poziţie ideală, după centrarea lui Bor. Gonzalez nu a găsit poarta din 8 metri, după care Horia Popa a pătruns pe partea dreaptă, a centrat pe jos în centrul careului, dar pasa lui nu a găsit nici un coechipier. În partea a doua, Căucă a avut o intervenţie perfectă în faţa lui Bor, după care Apro a luat la ţintă transversala. Imediat, acelaşi Căucă l-a blocat în situaţie de unu contra unu pe Botorok, însă s-a accidentat şi a cerut schimbare, fiind înlocuit de Maxim. Bauza a ratat şi el o şansă importantă, pentru ca ultima ocazie de gol să fie a „stegarilor”, portarul Rybansky respingând în corner mingea şutată de Iordache. În prelungiri, oaspeţii au irosit câteva oczii mari, însă au dat lovitura în minutul 110, când Botorok a marcat simplu, cu capul, din centrarea lui Marrone.

Minutul 120 – Final. SR Braşov părăseşte Cupa României, după o înftângere la limită, 0-1, după prelungiri, cu o echipă de Liga 2, FK Miercurea Ciuc.

Minutul 111 – Gol Miercurea Ciuc. Botorok marchează cu capul din centrarea lui Marrone. 0-1.

Minutul 106 – A început a doua repriză de prelungiri.

Minutul 105 – Pauză.

Minutul 91 – A început prima repriză de prelungiri.

Minutul 90+3 – Final. 0-0, după 90 de minute. Urmează prelungiri.

Minutul 90+2 – Bauza trage peste de la 18 metri.

Minutul 77 – Schimbare la SR Braşov. Iese Marinescu, intră Moraru.

Minutul 74 – Iordache şutează din marginea careului, Rybansky respinge in corner.

Minutul 69 – Schimbare la SR Braşov. Iese Căucă, accidentat, intră Maxim.

Minutul 69 – Bauza scapă de Boricean, ajunge in careu, dar trage puţin pe lângă.

Miuntul 65 – Gonzalez şutează din careu, Căucă prinde.

Minutul 63 – Două schimbări la Miercurea Ciuc: Intră Haberkon şi Bauza, ies Savin şi Meszaros.

Minutul 63 – Trei schimbări la SR Braşov. Intră Boricean, Şerban, Iordache, ies Răducan, Cenk şi Răchişan.

Minutul 60 – Botorok scapă singur cu Căucă, iar portarul nostru are o intervenţie excelentă.

Minutul 58 – Căucă blochează excelent mingea reluată cu capul din careul mic de Bor, apoi Apro trage în transversală.

Minutul 53 – H. Popa vede cartonaşul galben.

Minutul 48 – Răducan vede cartonaşul galben.

Minutul 46 – Schimbare la Miercurea Ciuc. Iese Szondi, intră Botorok.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză. 0-0, după prima repriză.

Minutul 43 – Răchişan şutează de la 30 de metri, mingea trece mult peste.

Minutul 36 – Takacs centrează de pe stânga, Bara reia cu capul peste transversală.

Minutul 30 – H. Popa intră în careu pe partea dreaptă, centrează pe jos în mijlocul careului, dar pasa lui nu găseşte nici un  coechipier.

Minutul 27 – Marinesczu vede cartonaşul galben.

Minutul 25 – Gonzalez trage peste din 8 metri.

Minutul 13 – Meszaros ratează din poziţie ideală, după centrarea lui Bor.

Minutul 7 – Răchişan ratează prima şansă de gol al braşovenilor.

Minutul 1 – A început meciul.

SR Braşov se va confrunta, de la ora 14.30, pe Stadionul „Tineretului”, cu FC Miercurea Ciuc, în turul 4 al Cupei României.

La acest meci, „stegarii” vor prezenta noul echipament oficial Acerbis.

Echipele de start

SR Braşov: Căucă – Răducan, E. Renţa, Marinescu, Dobrean, Burlacu, Fekete, H. Popa, D. Renţa, Răchişan, Cenk.

Miercuea Ciuc: Rybansky – Palmeş, Apro, Marrone, Takacs, Savin, Gonzalez, Szondi, Bara, Bor, Meszaros.

Meciul va fi transmis pe pagina de Facebook SR Brasov.

FOTO 2: Facebook SR Brasov.