BRAŞOV. LIVETEXT. Cupa României. SR Braşov, calificare în turul secund

SR Braşov s-a calificat în turul secund al Cupei României, după ce a trecut, scor 6-4, după executarea loviturilor de departajare, de KSE Tg. Secuiesc.

Lovituri de departajare:

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 4-6. Burlacu înscrie golul decisiv.

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 4-5. Punctează Damian.

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 3-5. Înscrie şi H. Popa.

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 3-4. Gazdele reduc din handicap.

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 2-4. Marchează Căucă.

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 2-3. Gazdele ratează.

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 2-3. Gol Păduraru.

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 2-2. Gazdele egalează.

KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 1-2. Transformă Fekete.

Minutul 120 – Final. 1-1. Urmează loviturile de departajare.

Minutul 109 – Păduraru este avertizat.

Minutul 106 – A început repriza a doua de prelungiri.

Minutul 105 – Pauză.

Minutul 100 – Păduraru şutează frumos de la 20 de metri, mingea loveşte transversala şi cade în faţa liniei porţii.

Minutul 98 – Bunduc respinge mingea trimisă din careul mic de Mândru.

Minutul 91 – A început prima repriză de prelungiri.

Minutul 90+5 – Finalul timpului regulamentar.

Minutul 90+3 – Fekete şutează de la 18 metri, mingea trece puţin pe lângă bară.

Minutul 81 – Mircescu trimite cu capul peste poartă, după un corner executat de Fekete.

Minutul 75 – Schimbări la SR Braşov. Ies Răchişan şi Cenk, intră Păduraru şi Mircescu.

Minutul 74 – H. Popa trimite pe lângă din marginea careului, după un corner executat de Fekete.

Minutul 64 – Schimbare la SR Braşov. Iese Răducan, intră Boricean.

Minutul 63 – Răducan vede cartonaşul galben.

Minutul 56 – Schimbare la SR Braşov. Iese Iordache, intră Fekete.

Minutul 51 – Gol KSE Tg. Secuiesc. E. Popa restabileşte egalitatea, după o greşeală mare în defensiva braşoveană. 1-1.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză. După 45 de minute, KSE Tg. Secuiesc – SR Braşov 0-1.

Minutul 45 – Răchişan centrează în faţa porţii, dar Cenk nu ajunge şi mingea este reţinută de portarul gazdelor, Bunduc.

Minutul 35 – Căucă execută peste poartă o lovitură liberă din colţul careului de 16 metri.

Minutul 32 – H. Popa trimite pe lângă bară de la 18 metri.

Minutul 23 – După o gafă în defensiva braşoveană, E. Popa ratează din poziţie de unu contra unu cu portarul Căucă.

Minutul 16 – GOOL SR Braşov. Renţa marchează cu capul din 6 metri, după un corner executat de H. Popa.

Minutul 10 – 10 minute echilibrate, fără acţiuni importante la cele două porţi.

Minutul 1 – A început meciul.

„Le mulţumesc suporterilor, care în aceste zile ne-au trimis mesaje de încurajare. Ne bucurăm că prin acest video în putem aduce mai aproape de noi. Suntem pregătiţi pentru acest meci. Vom încerca să jucăm 1-4-3-3 pe fază ofensivă, iar defensiv vom încerca să ne organizăm într-un 1-4-4-2. Ne dorim să facem presiune cât mai departe de poarta noastră. E important să reuşim. Avem mare încredere şi îi văd pe băieţi motivaţi”, a declarat antrenorul Liviu Nicolae în urmă cu câteva minute.

SR Braşov: Căucă – Răducan, Renţa, Mândru, Dobrean – Burlacu – H. Popa, Sandu, Iordache, Răchişan – Cenk.

SR Braşov debutează în noul sezon cu o partidă în primul tur al Cupei României.

De la ora 16.30, echipa antrenată de Liviu Nicolae se duelează, în deplasare, cu KSE Tg. Secuiesc.

Partida poate fi urmărită live pe youtube Steagu’TV.