Sport

BRAŞOV. Liga Mol. „Lupii”, învinşi de DVTK Jegesmedvek

 

Corona Braşov apierdut aseară, 2-5, în deplasare, cu DVTK Jegesmedvek, într-o partidă din Liga Mol la hochei pe gheaţă. 

După o primă repriză „albă”, în partea a doua, gazdele s-au distanţat la 2-0, goluri Somogyi. În ultima treima, Toth şi Pavuk au dus scorul la 4-0 pentru unguri. Petres a redus din handicap, Sagert l-a învins şi el pe Beres, iar ultimul gol al meciului a fost marcat de Mihaly.

În clasament, Corona este pe ultima poziţie, cu 18 p, departe de formaţiile din faţă, HSC Miercurea Ciuc şi Dunaujvarosi Acelbikak, care au 31 p.

Diseară, de la ora 19,00, „lupii” se vor duela cu Debrecen.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

0 0 voturi
Evaluarea articolului
Abonaţi-vă
Anunțați despre
0 Comentarii
Cel mai vechi
Cel mai nou Cele mai votate
Păreri in linie
Vezi toate comentariile
Back to top button