BRAȘOV. Liga Mol. LIVETEXT. „Lupii” au pierdut disputa cu MAC Budapesta

Minutul 60 – Final. După o evoluție modestă, Corona a pierdut confruntarea cu MAC Budapesta, 0-3, dar „lupii” păstrează prima șansă în lupta cu Dunaujvaros și Debrecen pentru poziția a patra la finalul sezonului regulat al Ligii Mol.

Minutul 53 – McGregor este blocat de Balizs. Portarul maghiarilor are o intervenție fabuloasă.

Minutul 52 – Gliga îi pasează lui Zabludovski în fața porții, dar atacantul Coronei nu poate trimite în plasă.

Minutul 50 – Terbocs trage dintre cercuri, pucul trece peste poarta lui Toke.

Minutul 49 – Booras revine pe gheață. A patra superioritate irosită de Corona în acest meci.

Minutul 47 – Eliminare la MAC. Booras, 2 minute pentru ținere.

Minutul 46 – Nimic interesant până acum în repriza a treia a meciului de la Patinoarul „Olimpic”.

Minutul 45 – În Ungaria, Ujpest – Dunaujvaros 4-0, rezultat favorabil pentru Corona.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – MAC Budapesta 0-3.

Minutul 38 – Un meci slab făcut de Corona în această seară. Oaspeții domină confruntarea până acum.

Minutul 33 – Poszgai revine pe gheață.

Minutul 31 – Eliminare la MAC. Poszgai, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 28 – Gol MAC. Nagy Krisztian scapă față în față cu Toke și majorează avantajul oaspeților. 0-3.

Minutul 26 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru ținere.

Minutul 25 – Martin Lacroix cere time-out.

Minutul 22 – Gol MAC. Toke respinge în față pucul șutat de Olson, iar Jubinville trimite în poarta goală. 0-2

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – MAC Budapesta 0-1.

Minutul 19 – Ruikka revine pe gheață. A doua superioritate irosită de ai noștri.

Minutul 17 – Eliminare la MAC Budapesta. Ruikka, 2 minute pentru ținere.

Minutul 13 – Zabludovski are șansa egalării, dar Balizs este la post.

Minutul 9 – Sillo revine pe gheață.

Minutul 8 – Klempa îl pune pe McDonald față în față cu Balizs, dar canadianul trage pe lângă bară.

Minutul 7 – Eliminare la MAC. Sillo, 2 minute pentru comportament nesportiv.

Minutul 6 – Gol MAC. Oaspeții deschid scorul. Nagy Gergo trimite în fața porții de pe mantinelă, iar Toke, încurcat de Terbocs, scapă pucul în plasă. 0-1.

Minutul 5 – Toke are o intervenție excelentă față în față cu Konczei.

Minutul 2 – Nagy Csaba trage de la linia albastră, Balizs reține.

Minutul 2 – Poarta oaspeților este apărată de Balizs, la Corona titular este Toke.

Minutul 1 – A început meciul.

La ora 18.30, la Patinoarul „Olimpic” începe confruntarea Corona Brașov – MAC Budapesta, din Liga Mol la hochei pe gheață.

Disputa este una importantă pentru „lupi”, care au nevoie de cele trei puncte în lupta cu Dunaujvaros pentru poziția a patra la finalul sezonului regulat. Și Debrecen a intrat în această luptă, dar are șansa a treia.

Tot astăzi, în Liga Mol mai are loc disputa Ujpest – Dunaujvaros.