BRAȘOV. Liga Mol. LIVETEXT. „Lupii” au făcut spectacol. 12 goluri în poarta campioanei

Minutul 60 – Final. Corona umilește campioana României, Dunărea Galați, pe care o învinge cu 12-4.

Minutul 60 – Gol Dunărea. Oaspeții înscriu ultimul gol al meciului, cu 21 de secunde rămase pe tabelă. A marcat Devecka. 12-4.

Minutul 60 – Otto Biro revine pe gheață.

Minutul 58 – Eliminare la Corona. Otto Biro, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 56 – GOOOL Corona. Balazs duce scorul la 12-3.

Minutul 53 – Schimbare de portar la Dunărea. Popa revine pe gheață în locul lui Arnold.

Minutul 53 – GOOOOL Corona. Minutul și golul pentru „lupi”. Arnold respinge în față pucul șutat de Nagy Csaba, iar Klempa trimite în poarta goală. 11-3.

Minutul 52 – Schimbare de portar la Corona. Beres îl înlocuiește pe Toke.

Minutul 52 – GOOOL Corona. Campioana este umilită sub Tâmpa. A marcat Molnar. 10-3.

Minutul 51 – Molnar revine pe gheață.

Minutul 51 – GOOOL Corona. „Lupii” marchează și în inferioritate. Gliga înscrie simplu, din fața porții, din pasa decisivă a lui Klempa. 9-3.

Minutul 49 – Eliminare la Corona. Molnar, 2 minute pentru ținere.

Minutul 49 – GOOOOL Corona. Arpad Mihaly finalizează o fază lucrată de Trancă. 8-3.

Minutul 47 – Bushbacher și Otto Biro revin pe gheață.

Minutul 46 – GOOOL Corona. Ai noștri marchează în 4 contra 3. Rawlyk îl învinge pe Arnold din pasa lui Filip. 7-3.

Minutul 46 – Eliminare la Dunărea. Durkech, 2 minute pentru ținere.

Minutul 45 – Bushbacher și Otto Biro, elimiați 2 minute după o altercație.

Minutul 42 – Gol Dunărea. Oaspeții fructifică acestă superioritate. A marcat Krajci din pasa lui Durkech. 6-3.

Minutul 41 – Schimbare de portar la Dunărea. A intrat Arnold în locul lui Popa.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Dunărea Galați 6-2.

Minutul 40 – Eliminare la Corona. Imecs, 2 minute pentru întârzierea jocului.

Minutul 38 – Se joacă din nou 5 contra 5 pe gheață.

Minutul 37 – GOOOL Corona. Nagy Csaba trage dintre cercuri sub transversală fără speranțe pentru Popa. 6-2.

Minutul 36 – Eliminare la Dunărea. Devecka, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 35 – Eliminări în cele două echipe, după un nou duel pugilistic între Rawlyk și Rusnak. Rawlyk a primit 2+2 minute pentru durități, în timp ce Rusnak a primit doar 2 minute pentru durități.

Minutul 34 – GOOOL Corona. Găsit de Fodor în poziție ideală, Balazs trimite sub bară. 5-2.

Minutul 33 – GOOOOL Corona. După un șut ratat al lui Arpad Mihaly, pucul a ajuns la Otto Biro care l-a învins pe Popa. 4-2.

Minutul 32 – Meciul s-a echilibrat la Patinoarul „Olimpic”. Cei doi portari au avut câteva intervenții bune în ultimele minute.

Minutul 26 – Expiră și eliminarea lui Filip.

Minutul 25 – Balazs și Durkech revin pe gheață.

Minutul 24 – Eliminare la Corona. Filip, 2 minute pentru echipament necorescpunzător.

Minutul 23 – Eliminări în cele două echipe. După o încercare de repriză pugilistică, Balazs și Durkech au fost eliminați pentru 2 minute.

Minutul 21 – GOOOOL Corona. „Lupii” încep perfect partea a doua a meciului. Trancă marchează din pasa decisivă a căpitanului Arpad Mihaly. 3-2.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Dunărea Galați 2-2.

Minutul 18 – GOOOOL Corona. Arpad Mihaly egalează cu un gol marcat în PP. 2-2.

Minutul 18 – Eliminare la Dunărea. Flinta, 2 minute pentru lovire cu cotul.

Minutul 15 – Gliga și McDonald au șansa egalării, dar Popa scoate șuturile trimise de atacanții Coronei.

Miuntul 13 – Gol Dunărea. Oaspeții sunt în avantaj după golul marcat de Bushbacher din pasa lui Rusnak. 1-2.

Minutul 13 – Devecka revine pe gheață.

Minutul 13 – Gliga trage pe lângă bară dintre cercuri.

Minutul 11 – Eliminare la Dunărea. Devecka, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 8 – Gol Dunărea. Oaspeții marchează pe contraatac. A înscris Rusnak. 1-1.

Minutul 8 – Încă o ocazie mare pentru „lupi”. Popa respinge pucul șutat de Klempa, iar McDonald nu poate trimite în poarta goală.

Minutul 7 – GOOOOL Corona. Presiunea „lupilor” se vede și pe tabelă. Nagy Csaba deschide scorul cu un șut de la linia albastră. 1-0.

Minutul 7 – Toke se remarcă și el față în față cu Ede Mihaly.

Minutul 6 – Popa are două intervenții excelente la șuturile trimise de Balazs și Trancă.

Minutul 5 – Molnar revine pe gheață.

Minutul 5 – Lansat de Klempa, Trancă scapă de un fundaș advers, dar trage peste poartă.

Minutul 3 – Eliminare la Corona. Molnar, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 2 – În poarta oaspeților este Bogdan Popa, portarul Coronei fiind Toke.

De la ora 18.30, la Patinoarul „Olimpic” are loc a doua întâlnire din acest week-end dintre Corona Brașov și Dunărea Galați, care contează atât pentru Liga Mol cât și pentru Liga Națională la hochei pe gheață.

În disputa de aseară, „lupii” s-au impus cu 6-4.